MENU

Прогноз: на нас чекають дуже сильні магнітні бурі 

21763 0

На Сонці зафіксували рекордну за десятки років кількість плям: на нас чекають дуже сильні магнітні бурі 

Зараз на видимому диску Сонця присутні відразу 18 груп плям (загально – 283 плями). 22 квітня число Вольфа, за яким прогнозують збурення на Сонці та магнітні бурі на Землі, досягло 319. Це є дуже високим показником.

Наразі число Вольфа (це числовий показник сонячної активності, пов’язаний з кількістю сонячних плям) має найвище значення у 25-му циклі сонячної активності. Також це найвище значення числа за останні 22 роки, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

На мапі Сонця, створеної в Royal Observatory of Belgium, вчені кожні три години оновлюють дані щодо плям на нашій зірці. Група сонячних плям №3646 (на мапі центральна, зверху) зараз звернена до Землі. Разом з групами №№3645 і 3656 ці плями стали джерелом багатьох сонячних спалахів низького рівня класу M.

Таким чином, фахівці прогнозують, що діяльність групи плям №3646 призведе до геомагнітних бур найближчими днями. За К-індексом бурі, які тривають вже зараз, з 25 по 27 квітня включно зростуть до чотирибальних. Це вважається доволі сильними збуреннями.

Що таке К-індекс

Це глобальний індекс геомагнітної активності, який базується на 3-годинних вимірюваннях наземних магнітометрів по всьому світу. Кожна станція відкалібрована відповідно до своєї широти і повідомляє певний К-індекс залежно від геомагнітної активності, виміряної в місці розташування магнітометра.

Проте існує і загальний для всієї планети індекс геомагнітних бур – Kp-індекс або планетарний К-індекс. Саме він і вказаний у даних Мeteoagent.

Що таке магнітна буря

Геомагнітні бурі – це збурення магнітного поля Землі через спалахи у короні Сонця. Навколо нашої планети є магнітосфера (вона, до речі, є далеко не у кожного небесного тіла). Це своєрідний захист від сонячної радіації. Після спалаху у короні Сонця так званий сонячний вітер досягає Землі та починає сильніше тиснути на магнітну оболонку нашої планети.

Зазвичай тиски магнітосфери планети й сонячного вітру постійні та рівні. Проте під час спалахів на Сонці зростає швидкість сонячного вітру, відповідно, зростає і його тиск на магнітосферу Землі. Коливання таких тисків і є геомагнітною бурею.

Що робити під час бур

Під вплив геомагнітних збурень потрапляють метеочутливі та метеозалежні люди. Погіршення самопочуття у таких людей деякі медики пояснюють тим, що при коливаннях магнітного поля сповільнюється капілярний кровообіг і настає кисневе голодування тканин.

Саме тому зміна магнітного поля Землі може привести до підвищення тиску, головного болю, зниження працездатності та загострення хронічних захворювань.

Медики радять захищатись від магнітних бур не лише метеочутливим, а всім людям. Перш за все варто на певний час змінити свій режим дня з тим, щоб можна було добре висипатися.

Особливу увагу треба приділити раціону і відмовитися від жирної та гострої їжі, алкоголю, кави. Навпаки, рекомендується включити в раціон трав’яні чаї та пити більше води.

Також медики рекомендують відмовитися від важких фізичних навантажень, замінити силові тренування прогулянкою на свіжому повітрі.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини