MENU

"Ми не віддаємо борг державі": комбриг "Холодного Яру" розкритикував ідею демобілізації

3549 0

"Ми не віддаємо борг державі": комбриг "Холодного Яру" розкритикував ідею демобілізації

Служба в армії - це ніякий не борг, а боротьба за власне майбутнє, наголошує військовий.

Проведення демобілізації до закінчення війни є поганою ідеєю. Щоб бійці могли перепочити після виснажливих боїв, потрібно проводити ротації, а для цього потрібно мобілізувати більше людей. Таку думку "Суспільному" висловив командир 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Павло Паліса, інформує UAINFO.org.

"Я проти демобілізації до завершення війни. Найперше: люди в строю — носії бойового досвіду. Наступний момент: 36 місяців (служби до права на демобілізацію – ред.). Це як я неодноразово чув: мовляв, ми віддаємо борг державі. Який борг? Кому ми що винні? Ми не віддаємо борги — ми боремося за майбутнє. Після 36 місяців можна вважати, що вже те майбутнє, за яке ми боремося, настало? Ні", – наголошує військовий.

Читайте також: "Кожен боєць — це в нас унікальність: "азовець" розповів, що зараз з дефіцитом людей на фронті

На це журналістка заважила, що саме це і змушує людей ухилятися мобілізації – перспектива постійного перебування на війні без чітких строків закінчення служби. Але Паліса вважає, що додаткова мобілізація значно полегшить становище тих, хто воює на передовій.

"Ми отримаємо змогу частіше проводити ротації, з більшою періодичністю відновлювати боєздатність підрозділів, таким чином зменшимо їхній час перебування на передньому краї. Фізичне і психологічне навантаження зменшаться. У бійців буде можливість відпочити, побути з сім'єю", – зауважив командир.

А поки примусова мобілізація буксує, проблему із дефіцитом бійців "Холодний Яр" намагається вирішувати за допомогою рекрутингу добровольців.

Читайте також: "Всі хочуть мотивованих людей": виснажені українські бригади конкурують за кращих новобранців, – NYT

"Люди приходять. На жаль, не в тій кількості, в якій би ми хотіли. Але це, здається, більше пов'язано з загальними настроями в суспільстві. Взагалі, я з прийняттям цього закону [про мобілізацію] очікую, що частина громадян зрозуміє, що все ж таки треба долучатися до захисту держави. І зробить вибір на користь 93-ї бригади "Холодний Яр" – каже комбриг.

За його словами, рекрутинг та мобілізація – це два процеси, які мають працювати паралельно, і одне не має бути заміною для іншого. 

"Рекрутинг повинен працювати й у післявоєнний час. В першу чергу, для відбору мотивованих людей. Дати людині вибір самостійно обрати підрозділ — це добре", – наголосив Паліса і зауважив, що процес мобілізації варто удосконалити, врахувавши, що працює, а що ні.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини