Росія за останній рік виробляла зброю швидше, ніж будь-коли у своїй історії – Блінкен
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Росія за останній рік виробляла зброю та боєприпаси їх швидше, ніж будь-коли в своїй сучасній історії, в тому числі за часів Холодної війни.
Про це він сказав під час розмови з президентом Всесвітнього економічного форуму Берге Бренде в Саудівській Аравії, обговорюючи роль Китаю в обході західних санкцій проти Росії, передає NV, інформує UAINFO.org.
«Як вона змогла це зробити? Тому що вона отримує величезні поставки верстатів, мікроелектроніки, оптики, в основному з Китаю. 70% верстатів, 90% мікроелектроніки надходять з Китаю. Це товари подвійного призначення, але ми дуже чітко знаємо, куди йде так багато з них», — сказав Блінкен.
Читайте також: Пряма зневага України: Держдеп США дорікнув Китаю за сприяння в передачі зброї з КНДР у Росію
Він зазначив, що така допомога країні-агресорці від Китаю створює одразу дві проблеми: дозволяє Росії продовжувати війну проти України та сприяє відновлення російської оборонно-промислової бази.
«Отже, в той самий час, коли Росія шукає кращі відносини з країнами Європи, вона також підживлює найбільший виклик європейській безпеці з часів закінчення холодної війни. І як я сказав своїм китайським колегам, ви не можете мати і те, і інше», — наголосив американський дипломат.
Читайте також: "Це як пукнути в дерево": Фіцо образив словаків, які зібрали €4 млн на боєприпаси для України
Він додав, що США взаємодіяли з Китаєм з самого початку російської агресії проти України і закликали його не надавати Росії зброю. Водночас Блінкен заявив, що Китай не постачає Росії безпосередньо зброю, ракети та боєприпаси, як це робить Іран та Північна Корея, однак надає «неоціненну підтримку» російській оборонно-промисловій базі, що допомагає РФ боротися з санкціями, експортним контролем та іншими заходами.
Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Росія вже виробляє більше зброї та боєприпасів, ніж їй потрібно для ведення війни проти України, та працює на заповнення складів.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки