MENU

"Які брати? Історію вчи!" Відома українська акторка розповіла, через що сварилася з росіянами на зйомках у Києві

2088 0

"Які брати? Історію вчи!" Відома українська акторка розповіла, через що сварилася з росіянами на зйомках у Києві

Українська акторка Тала Калатай, як і більшість її колег, свого часу працювала на знімальних майданчиках в Києві з російськими акторами. Артистка каже, що іноді поведінка колег із сусідньої держави не витримувала ніякої критики.

В інтерв’ю OBOZ.UA Калатай розповіла, що російські артисти в гримерках всіляко вихваляли "найвеличнішу Росію", однак, коли їх ставили на місце, відразу згадували про маніпуляційний наратив, що "росіяни та українці – брати", інформує UAINFO.org.

"На знімальних майданчиках сварилася з російськими акторами, – згадує Калатай. – Вибішували мене страшенно. Ну слухайте, коли воно сидить і голосно розповідає, що Росія найвеличніша, а всі інші поряд не стояли, як можна витримати? Кажу: "Якого біса ти тут?" "Ну, ми ж брати", – відповідає. "Які брати? Історію вчи! Тільки не ту, що вам розповідають". У нас століттями намагалися вкрасти минуле, щоб видати за своє. Насправді це все замовчувалося і тут, в Україні, але лежало на поверхні – правду можна було дізнатися. У нас, наприклад, у школі був дуже крутий вчитель історії. Він нам і про Другу світову розповідав те, що тоді не афішували".

Читайте також: Зірка фільмів Оксани Байрак відповіла, що думає про зрадницю: "Це її свідомий вибір"

Калатай каже, що через війну відчуває нетерпимість до всього російського: "Зараз думаю, що такою була і раніше, просто менше акцентувалася на цьому. Вступаючи до театрального вишу, вибрала український курс, хоча чула на свою адресу: "Навіщо? Навчання російською перспективніше, бо всі гроші там". Це рішення, треба сказати, здивувало рідних, бо вдома розмовляли російською. Щоправда, бабуся, з якою жили в одному київському дворі, українською, точніше суржиком, як багато хто тоді. Я дуже люблю повторювати зараз якісь її фрази. І нічого, що суржиком, – це теж надбання, бо так намагалися зберегти нашу мову, коли була примусова русифікація".

"Ще я любила змалечку українські пісні, багато читала, вчилася в українській школі, – каже акторка. – І хоча народилася в СРСР, у молодших класах встигла поносити зірочку жовтенятка – нехай йому грець, тяжіла до всього українського. Пам’ятаю, була дуже щаслива, коли проголосили незалежність. Я, правда, не розуміла: якого дива маю вчитися російською, живучи в Україні?".

Читайте також: "Напитися, впасти або в бійку влізти". Акторка Леся Самаєва розповіла про поведінку російських акторів на зйомках в Україні

"Але, знаєте, мені загалом абсолютно байдуже, як поводилися тут колеги з Росії, образливо було, коли наші впадали в меншовартість, – додає Калатай. – Зустрічалися і абсолютно адекватні колеги із сусідньої держави, були – не дуже. Але я перебувала у себе в країні, на своїй землі. А коли хтось з росіян відкривав рота – то завжди знаходилися ті, хто ставив на місце. Принаймні на зйомках, в яких брала участь, було саме так".

Акторка зізнається, що особисто знає акторів з РФ, які ще з 2014 року займають проукраїнську позицію: "Вони зараз не активні в соцмережах, але залишаються на нашому боці. Навіть чула, що деяких дуже дивує, що українці продовжують з ними спілкуватися: "Звідки стільки доброти? Нам ще довго за все скоєне перепрошувати". Хто був людиною, залишається нею. Але більшість все ж робить вигляд, що РФ ні до чого. І, чесно кажучи, я не слідкую за їхнім життям. Спочатку намагалася щось донести, а потім повидаляла з друзів".

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини