MENU

"Ну відірвало стопу. І що?": боєць розповів, як повернувся на фронт після важкого поранення. ФОТО

702 0

"Ну відірвало стопу. І що?": боєць розповів, як повернувся на фронт після важкого поранення. ФОТО

Військовому відірвало стопу правої ноги у жовтні 2022 року.

Боєць батальйону ударних БпАК "Ахіллес", що входить до складу 92 ОШБр, Володимир з позивним "Халк" розповів "Громадському", як повернувся на війну після протезування стопи, інформує UAINFO.org.

У жовтні 2022 року вибухом міни військовому відірвало стопу правої ноги. Після цього було протезування, а ВЛК надала йому статус "обмежено придатного". Проте це не зупинило Володимира від повернення до свого підрозділу. 

"Ну відірвало стопу. І що? Я в шпиталях такі поранення у хлопців бачив, що ого! Моє зовсім не страшне. А машина в мене автомат, самотужки їде. Так, мені було незручно нею керувати, але я спробував, переконався, що можу. І доїхав", – розповів він. 

Лікарі в шпиталі Бундесверу в Берліні казали, що перед протезуванням військовому потрібно було зробити ще одну операцію. В іншому випадку за кілька років він матиме серйозні проблеми. Проте "Халк" від хірургічного втручання відмовився. 

Читайте також: "Пообіцяв повернутися і стати кіборгом". Історія кулеметника, який втратив обидві ноги на фронті

"Тоді вже минуло два місяці після поранення, ще з протезуванням треба було вовтузитися бозна-скільки. А тут знову операція – я ж після неї випаду ще на кілька місяців з бойового життя. А на нашому напрямку йшли важкі бої – я не міг дозволити собі довгу відсутність. Місяць в Німеччині пробув, протез зробив, пройшов реабілітацію і на початку літа 2023 повернувся до хлопців. Протез у мене хороший, витримує великі фізичні навантаження, з ним легко пересуватися, бігати, переносити вантажі", – поділився Володимир.

Зазначається, що лікарі рекомендують знімати протез кожні чотири години, щоб відновити кровообіг у нозі. Проте на позиції це зробити непросто. Іноді "Халк" був на ногах по 12-15 годин, що казати про провітрювання для кукси, масаж і застороги німецьких лікарів.

"Виконав завдання — помився і вирубився. Мабуть, я недбалий сам до себе, занадто брутальний, хоч іншим даю багато порад, як берегти здоров’я. Розумію, що в якийсь момент не зможу більше виконувати свої обов’язки, але поки усе нормально, я контролюю ситуацію", – пояснив військовий. 

З березня він перебуває на його посаді, яку сам чоловік називає "права рука командира". Тепер на позиції він виїжджає кілька разів на тиждень, щоб "оцінити ситуацію, внести корективи, щось проконтролювати, а в чомусь допомогти бойовим розрахункам". Виконувати таку роботу протез не заважає, проте до масажу кукси справа все одно не доходить.

Читайте також: 12-річна українка, яка втратила обидві ноги після обстрілу окупантів, пробігла марафон у Бостоні. ВІДЕО

На сторінці батальйону в Інстаграм розповідається історія "Халка".

"Це приклад мотивації та сили, про який слід розповідати і дітям, і дорослим". Такими словами у батальйоні "Ахіллес" описують "Халка".

Зазначається, що у ході Харківської контрнаступальної операції, коли наші війська вже перейшли Купʼянськ, рота працювала на ділянці у Луганській області. Окупанти замінували території і "Халк" підірвався на протипіхотній міні, внаслідок чого втратив ногу.

"Після встановлення протеза "Халк" одразу повернувся до побратимів та виконання бойових завдань, навідріз відмовившись від запропонованої більш комфортної роботи. Інтелігентний, ввічливий та галантний у житті, а на полі бою стає справжнім "Халком" – нещадним до ворога. Гідність розкривається у боротьбі за те, що справді важливо", – йдеться у повідомленні.

 

 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини