Переговори щодо закінчення війни в Україні: Китай домовляється з країнами Глобального Півдня
Китай повторює російський наратив, що єдиним можливим шляхом вирішення війни в Україні є переговори.
Як повідомляє Міністерство закордонних справ КНР, спецпредставник уряду Китаю з питань Євразії Лі Хуей на початку травня відвідав та поспілкувався телефоном із посадовцями країн Глобального півдня щодо війни в Україні, яку Пекін називає "кризою", інформує UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Відповідно до заяви дипломатичного відомства, Лі відвідав Туреччину, Єгипет, Саудівську Аравію та Об’єднані Арабські Емірати та провів зустрічі із заступниками міністрів закордонних справ чи радниками з нацбезпеки цих країн. Під час цих візитів він також поспілкувався телефоном із представниками урядів Бразилії, Індонезії, Казахстану та інших держав.
Читайте також: Сі Цзіньпін під час візиту до Європи намагався нацькувати ЄС на США, - Bloomberg
"Китай провів поглиблений обмін думками з усіма сторонами щодо "української кризи". І всі сторони загалом погодилися з пропозиціями Китаю щодо охолодження ситуації", - запевнили у МЗС КНР.
Про що ж домовилися Китай та Глобальний Південь? Китай запропонував, щоб дві сторони дотримуватись трьох принципів для зниження напруженості:
- фронт не повинен розширюватись,
- війна не має загострюватися,
- усі сторони не повинні вести масовані обстріли один одного.
Китай повторив російський наратив, що єдиним можливим шляхом вирішення війни в Україні є переговори. Тому Лі закликав, щоб сторони конфлікту створити умови для відновлення прямого діалогу та сприяли деескалації до "досягнення режиму припинення вогню".
Читайте також: У США назвали справжню мету турне китайського лідера країнами Європи
Лі також висловив пропозицію Китаю підтримувати міжнародну співпрацю в енергетиці, фінансах, торгівлі зерном, транспорті тощо, спільно забезпечувати безпеку ключової інфраструктури, такої як нафто- і газопроводи, енергетичні об’єкти та підводні оптичні кабелі, а також зберігати стабільність глобальної промисловості та ланцюжків поставок.
"Усі сторони погодилися продовжувати підтримувати комунікацію та координацію і вітали підтримку міжнародним співтовариством зусиль, спрямованих на охолодження ситуації та конструктивну роль у припиненні бойових дій, а також у сприянні переговорам і відновленню миру", — йдеться в повідомленні МЗС КНР.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки