MENU

Куди поділася перша лінія оборони на Харківщині та хто відповідав за фортифікацію: відповідь голови ОВА

669 0

Куди поділася перша лінія оборони на Харківщині та хто відповідав за фортифікацію: відповідь голови ОВА

За словами Олега Синєгубова, адміністрації доводиться коригувати плани будівництва через постійні обстріли росіян.

Після початку наступу російської армії на Харківщину 10 травня Сили оборони України відступили на декілька кілометрів вглиб території. За кілька днів війська РФ окупували десяток прикордонних сіл, перш ніж їх просування пригальмували українські захисники. Про те, чому окупантам вдалося швидко прорвати першу лінію оборони ЗСУ та хто відповідав за будівництво фортифікаційних споруд на Харківщині, розповів BBC голова ОВА Олег Синєгубов, інформує UAINFO.org.

"Щодо фортифікацій, то існує кілька ліній оборони. Вони діляться між собою за наближеністю або до держкордону, або до лінії зіткнення. Ми будували третю лінію оборони, подекуди – другу. Все залежить від кілометражу до лінії зіткнення чи кордону. Перша лінія та основна частина другої – це безпосередньо відповідальність Збройних сил і тих військових частин, які заходять на ці позиції", – пояснив Синєгубов.

Він додав, що зведення фортифікаційних споруд з бетону за допомогою великої будівельної техніки на першій лінії оборони було неможливим через постійні обстріли з боку росіян.

Читайте також: Фортифікації навколо Вовчанська будували, але "можливо, не так щільно": пояснення МВА

"Коли ми будували по факту другу-третю лінію, яка віддалена від лінії кордону чи фронту на 10-15-20 і навіть 30 км, то ворог бив і знищував нашу техніку. У нас понад 30 одиниць техніки – цивільної будівельної – знищено, 4 людини загинули, понад 15 – поранення. Це ті наші цивільні підрядники, харків'яни, які виконували роботи на відповідних напрямках", – зазначив очільник ОВА.

Він наголосив, що адміністрація області відповідала лише за ті роботи, які були доручені їй Міноборони, і не залучалася до перевірок оборонних рубежів першої та переважної частини другої лінії, які військові будували власними силами.

Відповідаючи на запитання, чи наблизилися вже окупанти до споруд, які будувала Харківська ОВА, Синєгубов зазначив, що "все досить умовно", але подекуди на цих оборонних рубежах вже стоять українські бійці.

Він додав, що будівництво частини об'єктів мали завершити до 30 квітня, а інші споруди планували завершити до 1 червня.

Читайте також: "Одна тріщина в лінії відкрила шлях": в NYT проаналізували наступ росіян на Харківщину

"Але це [терміни будівництва – ред.] є досить умовним. Бо у нас є позиції, де ми не можемо будувати та переносимо терміни, бо там постійні обстріли. Тому ми свої плани коригуємо. Там, де в нас немає обстрілів і проведено розмінування, то там завдання з фортифікацій, які перед нами були поставлені, вже завершені та виконані повністю", – пояснив Синєгубов.

Він не уточнив, які саме типи споруд будувалися на другій і третій лініях оборони, але наголосив, що для запобігання певним маніпуляціям усі будівельні роботи проходили за проєктами Міністерства оборони.

"Ми – лише виконавці та замовники робіт. План-схеми, місце розташування, що саме має бути, який бетон, які конструкції – все це розробляло в проєкті Міністерство оборони. І ми це все зводили, звісно, під наглядом військових інженерів", – зазначив Синєгубов.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини