Жахлива знахідка: в Угорщині знайшли руїни церкви зі слідами кривавої сутички 700-річної давності. ФОТО
Знайдений костел Діви Марії входив до складу Францисканського монастиря, який заснував Сигізмунд Люксембурзький для боснійських ченців.
Як пише Arkeonews, сліди кривавої сутички 7 століть були приховані в руїнах втраченої церкви Діви Марії, яку знайшли під тенісним кортом на півночі Угорщини. Зруйновану релігійну споруду, яку побудували ще XIV століття за правління короля Сигізмунда, виявили археологи з Угорського національного інституту археології та Музею короля Матіаша під час розкопок у Вишеграді, повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.
Крім руїн церкви Діви Марії, археологи також знайшли склеп, розташований поряд з головним вівтарем. Дослідження його уламків розкрило подробиці кривавої трагедії, яка сталася на цьому місці сім століть тому. Посеред склепу лежали непоховані останки трьох чоловіків, які, ймовірно, були солдатами.
Читайте також: Купався зі своїм найкращим другом: дослідники виявили ванну кімнату Александра Македонського. ВІДЕО
Про те, що знайдені кістки належали саме військовим, свідчать знайдені поруч артефакти: шпора, яку вершники кріпили до взуття, щоб підганяти коня, та кілька кульок свинцевого дробу. Дослідники знайшли у склепі мідну чашу, яку, ймовірно, використовували для захисту під час сутички, жертвами якої стали ці солдати. На поверхні посудини виявили виїмку, схожу на слід від зброї.
Ще одна цікава знахідка – позолочена срібна жіноча прикраса. Археологи припускають, що вона могла оздоблювати сукню королеви Єлизавети Польської, яка в XIV столітті була регентом королівства Польського і могла загубити її, коли відвідувала монастир.
Читайте також: На Одещині знайшли скарб часів кримського хана Менґлі Гірея І
Знайдений костел Діви Марії входив до складу Францисканського монастиря, який заснував Сигізмунд Люксембурзький для боснійських ченців на території власного замку. Спочатку він був королем Німеччини, Богемії, Угорщини та Хорватії, а потім 1433 року став імператором Священної Римської імперії.
Приблизно через сто років після заснування монастиря ченці його залишили, а у 16 столітті монастир і церкву пограбували й остаточно зруйнували османи, які захопили Вишеград.
В нижній, укріпленій частині Вишеграда також виявлено сліди османського поселення, зокрема монети, османський цвинтар і піч овальної форми.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки