MENU

Напад на резиденцію Лукашенка: офіцер спецчастини МВС розповів, що сталося

2665 0

Напад на резиденцію Лукашенка: офіцер спецчастини МВС розповів, що сталося

До 2020 року Олег служив офіцером у військовій частині 3310 внутрішніх військ МВС. До завдань підрозділу входить охорона Лукашенка.

Олег розповів, що майже щотижня він та інші військовослужбовці стежили за безпекою у резиденції Лукашенка в Острошицькому Городку та під час його поїздок країною, інформує UAINFO.org з посиланням на zerkalo.io.

Солдатам внутрішніх військ під час охорони диктатора не видають бойової зброї — лише кийки, електрошокер та наручники. У деяких ситуаціях їм навіть не дозволяють вільно пересуватися територією об'єкта, на який приїжджає Лукашенко.

— Він кілька разів відвідував частину мінського спецназу (військова частина 3214) в Уруччі, — згадує Олег. — Навіть там був найсуворіший контроль. Снайпери стежили за вікнами будівель, а нам не дозволяли з них виглядати. Виходити з приміщення теж не можна було без наказу. В частині переміщалися тільки строєм, а всі магазини на її території були закриті. Хоча здавалося б: що може статися в місці, де служить спецназ, нібито відданий «батьківщині та Лукашенку»?

Читайте також: Лукашенко із Москви після параду повернувся зовсім хворим

Згадує Олег та чергування у резиденції Лукашенка в Острошицькому Городку:

— Він часто любив косити траву зі своїми наближеними. Ми приїжджали на КПП, показували паспорти, віддавали телефони — користуватися ними під час чергування не можна було. Потім бралися до охорони периметра. По ньому розставлялися солдати, я як черговий офіцер ходив і перевіряв пости. Від того місця, де Лукашенко косив траву, ми зазвичай були далеко. Максимум могли побачити його кортеж, який проїжджав повз. Окрім нашої військової частини до «охорони косьби» також залучався ОМОН, ДАІ та Служба безпеки. Пригадую одну комічну ситуацію. Іде чергування, раптом чую з лісу крик солдата: «Напала лисиця!» Біжу туди і бачу: солдат заліз на дерево, а під ним бігає шалена лисиця. А в нас же зброї немає, відігнати її нема чим. Думаю, все, капець — щось трапиться із солдатом, потім проблем не оберешся. Але нічого - лисиця покружляла навколо дерева і втекла. Взагалі ці чергування — та ще й морока. До охорони будь-якої території ми приступали щонайменше години за чотири до приїзду Лукашенка. Ти багато годин стоїш на посту, без їжі та води. Зайнятися нема чим, сидіти, гуляти не можна.

Під час чергувань у резиденції в Острошицькому Містечку Олегу доводилося спілкуватись із її працівниками. Вони скаржилися на низькі зарплати та прослуховування.

— Це прості люди, які стежили за територією резиденції: збирали гілки, підпилювали дерева тощо, — розповідає співрозмовник. — Я здивувався, наскільки мало їм платять: приблизно 700 рублів на місяць (це був 2019 рік). Скаржилися, що постійно чують у своїх телефонах дивні звуки, клацання. Пам'ятаю, розповідали історію про те, як заливали лижню для Лукашенка у тому ж таки Острошицькому Городку. Була зима. Він викликав помічника, наказав залити лижню — мовляв, покататися хоче. Зібрали всіх працівників, за ніч усе зробили. Лукашенко вийшов уранці, подивився на лижню і сказав: «Хочете, щоб я послизнувся? Прибрати!» Знову всіх зібрали, за ніч її демонтували. А вранці Лукашенко вийшов із лижами: «Де моя лижня?» Усіх відчитав.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини