Тепер офіційно. Таємницю будівництва єгипетських пірамід розкрито
Група вчених виявила стародавній рукав річки Ніл, який колись протікав поруч із понад 30 пірамідами в Єгипті. Це відкриття допомагає зрозуміти, як стародавні єгиптяни перевозили величезні кам’яні блоки для будівництва своїх знаменитих монументів.
Згідно з дослідженням, опублікованим у четвер, 64-кілометровий рукав річки, який протікав серед комплексу пірамід Гізи, був схований під пустелею і сільськогосподарськими угіддями протягом тисячоліть, передає NV, інформує UAINFO.org.
Існування цього водного шляху може пояснити, як саме будували піраміди в долині Нілу між 4700 і 3700 роками тому.
Археологи давно припускали, що стародавні єгиптяни використовували довколишній водний шлях для переміщення гігантських матеріалів, необхідних для будівництва пірамід. Однак точне місце розташування, форма і розмір цього водного шляху залишалися невідомими.
«Ніхто не був упевнений у розташуванні, формі, розмірі або близькості цього мега-водного шляху до фактичного місця розташування пірамід», — розповів агентству AFP провідний автор дослідження Еман Гонейм з Університету Північної Кароліни у Вілмінгтоні, США.
Використовуючи радіолокаційні супутникові знімки, міжнародна група дослідників нанесла на карту рукав річки, який вони назвали Ахрамат — «піраміди» арабською. Радар дав змогу вченим проникнути під поверхню піску і створити зображення прихованих об'єктів, включно зі стародавніми річками і спорудами.
Дослідження, опубліковане в журналі Communications Earth & Environment, підтверджує наявність річки завдяки польовим дослідженням та аналізу кернів відкладень. Вчені припускають, що ця могутня річка поступово покривалася піском, починаючи з сильної посухи близько 4200 років тому. Піраміди Гізи стояли на плато приблизно за кілометр від берега річки.
За словами Гонейма, у багатьох пірамід була «церемоніальна доріжка», що вела до храмів долини, які служили гаванями. Це вказує на ключову роль річки в транспортуванні будівельних матеріалів і робітників, необхідних для зведення пірамід.
Багато матеріалів, доставлених із півдня, було б набагато легше перевозити водою, ніж сушею, додала співавторка дослідження Сюзанна Онстайн з Університету Мемфіса, США.
Береги річки могли слугувати місцем, де приймали похоронну процесію фараонів перед тим, як їхні тіла переміщали в піраміди для поховання. Також річка могла вплинути на вибір місця розташування пірамід у різні епохи.
«Течія води та її об'єм із часом змінювалися, тому королям четвертої династії доводилося робити інший вибір, ніж королям 12-ї династії», — сказала Онайн.
Це відкриття підкреслює тісний зв’язок між географією, кліматом, навколишнім середовищем і поведінкою людини в стародавньому Єгипті.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки