Знайдений у Китаї череп може належати "Людині-Дракону", яка жила мільйон років тому
Джерело: ВВС
У 1989 і 1990 роках в районі Юньян провінції Хубей, Центральний Китай, було розкопано пару черепів віком 1 мільйон років, які належали невідомому виду людини. Дослідники назвали їх "Людина Юньсянь". Третій подібний череп було знайдено неподалік у 2022 році, але загадка від цього не стала менш туманною.
Чи були власники цих черепів Homo erectus чи ранні Homo sapiens? Чи можуть вони навіть бути пов’язані з невловною азійською лінією "людини-дракона"? Вчені реконструювали один із черепів і зробили заяву, що ця особа може бути близькою до останнього спільного предка Homo sapiens і лінії Людини-Дракона, пише IflScience, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Людина-дракон, науково відома як Homo longi, є вимерлим видом архаїчної людини, який відомий за черепом віком 146 000 років, знайденим у китайській провінції Хейлунцзян, що означає Річка Чорного Дракона. Деякі припускають, що людина-дракон є тим самим видом, що й Денисівці – невловний вимерлий "сестринський вид" людини, який колись жив разом із Homo sapiens в Євразії, – хоча його точне місце в генеалогічному дереві Homo невідоме.
Читайте також: Жахлива знахідка: в Угорщині знайшли руїни церкви зі слідами кривавої сутички 700-річної давності. ФОТО
Знайдений череп величезний порівняно із середніми черепами інших видів людини. Його мозок за розміром можна порівняти з мозком нашого виду. У Людини-Дракона були великі, майже квадратні очні западини, густі надбрівні дуги, широкий рот і великі зуби. Професор Цян Цзі з Гебейського університету GEO каже, що це одна з найповніших скам’янілостей раннього людського черепа, які коли-небудь виявляли, пише BBC.
"Він має мозаїчне поєднання примітивних і більш сучасних рис, що відрізняє його від усіх інших видів людей", – пояснив дослідник.
Читайте також: Купався зі своїм найкращим другом: дослідники виявили ванну кімнату Александра Македонського. ВІДЕО
Вчені вважають, що Людина-Дракон була потужною і міцною. Але мало що відомо про те, як він жив, тому що його череп вилучили з місця, де його знайшли. Це означає, що наразі немає археологічного контексту, наприклад кам’яних знарядь праці чи інших елементів культури.
"Розумно зробити висновок, що Юньсянь морфологічно і хронологічно близький до останнього спільного предка ліній H. sapiens і Людини-Дракона", — пояснюють автори дослідження.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки