MENU

Земля 2.0? Вчені NASA виявили нову планету за 40 світлових років від нас, на якій зможе жити людина

695 0

Земля 2.0? Вчені NASA виявили нову планету за 40 світлових років від нас, на якій зможе жити людина

NASA виявило планету схожу на Землю – на відстані 40 світлових років від нас, яка може бути перспективним місцем для людського життя. Екзопланета під назвою Gliese 12 b трохи менша за нашу та має орієнтовну температуру на поверхні 107 градусів за Фаренгейтом (41 градус за Цельсієм), якщо припустити, що у неї немає атмосфери, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Планета Gliese 12 b знаходиться трохи всередині зони життя – відстань від зірки, на якій рідка вода може існувати на поверхні планет, що обертаються. Вчені планують проаналізувати знайдену планету, щоб визначити, чи дійсно вона має атмосферу, схожу на Землю, і чи може екзопланета підтримувати потрібну температуру для утворення води на її поверхні – важливої сполуки для підтримки життя, повідомляє MailOnline.

Астрономи позначили планету Gliese 12 b як "найближчий, транзитний, помірний світ розміром із Землю на сьогодні". В майбутньому ця планета буде досліджуватись за допомогою космічного телескопа Джеймса Вебба NASA, вартість якого становить 9,5 мільярда доларів.

Міжнародна група астрономів використала TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) NASA, щоб звузити розташування Gliese 12 b. Ці відкриття зазвичай робляться за допомогою "методу транзиту" – коли планета перетинає свою зірку, спричиняючи падіння її яскравості. Під час транзиту екзопланети світло від зірки проходить крізь її атмосферу, поглинаючи частину довжин хвиль, у результаті чого вивільняються молекули газу, які можуть виявити телескопи, такі як Джеймс Вебб.

Команда астрономів виявила, що Gliese 12 b має набагато вужчу орбіту, ніж Земля, тобто вона частіше перетинає свою прохолодну червону карликову зірку під назвою Gliese 12 і робить один оберт кожні 12,8 дня.

"Gliese 12 b є однією з найкращих цілей для вивчення того, чи можуть планети розміром із Землю, що обертаються навколо холодних зірок, зберігати свою атмосферу, що є вирішальним кроком для покращення нашого розуміння придатності для життя на планетах у всій нашій галактиці", – пояснює Шішір Дхолакія, докторант Центру астрофізики Університету Південного Квінсленда в Австралії.

Відстань екзопланети від карликової зірки становить лише сім відсотків відстані між Землею та Сонцем, що забезпечує їй в 1,6 раза більше енергії. Проте чи придатні для життя умови Gliese 12 b залежать від того, чи має планета такий самий тип атмосфери, як Земля, що робить його температуру ближчою до середнього значення 15 градусів за Цельсієм, яке спостерігається на нашій планеті.

"Атмосфера затримує тепло і, залежно від типу, може суттєво змінювати фактичну температуру поверхні", – пояснив вчений.

Команда порівняла Gliese 12 b з Венерою, повідомивши, що вона має приблизно такий же розмір і отримує трохи менше енергії від своєї зірки – близько 85 відсотків. Але оскільки на Венері немає атмосфери, яка б блокувала шкідливі сонячні промені, на ній виник парниковий ефект і температура досягла 400 градусів за Цельсієм.

"Оскільки Gliese 12 b знаходиться між Землею та Венерою за температурою, її атмосфера може показати нам багато чого про те, як розвиваються планети, придатні для життя", – говорить Лариса Палеторп, докторант Единбурзького університету та Університетського коледжу Лондона.

Важливим фактором для розуміння того, чи може екзопланета бути придатною для життя, є аналіз рівня штормів, які випромінює її зірка. Як правило, червоні карликові зірки є магнітно-активними, що змушує їх створювати часті рентгенівські спалахи, які можуть зруйнувати атмосферу.

Команда вчених має великі надії, що це не так, оскільки зірка Gliese 12 не демонструвала жодних ознак екстремальних штормів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини