MENU

"Не може впоратися навіть з Україною", - Орбан припечатав Путіна та виступив проти України

1054 0

"Не може впоратися навіть з Україною", - Орбан припечатав Путіна та виступив проти України

Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини щоп'ятниці дає інтерв'ю на одній із державних радіостанцій — Kossuth Rádió. Цього разу він говорив про війну в Україні та перспективу нападу РФ на країни НАТО.

Орбан заявив, що зараз Угорщина активно оснащує свою армію, заявивши, що "не наявність армій веде до війни, а їх відсутність", інформує UAINFO.org з посиланням на Telex.

"Для самооборони необхідна армія, солдати і підготовка", — сказав Орбан, додавши, що угорська армія поки що недостатньо сильна, але вони рухаються в правильному напрямку.

Він сказав, що одне з найважливіших питань полягає в тому, чи зупиниться Росія, якщо вона переможе Україну.

Читайте також: Угорщина працює над переоцінкою свого членства в НАТО, – Орбан

"Якби росіяни були достатньо сильні, щоб перемогти українців, вони б уже перемогли. Але ми цього не бачимо. Сила НАТО непорівнянна із силою України. НАТО в сто, а може бути, в тисячу разів більше, тому я не думаю, що логічно припускати, що Росія, яка не може впоратися навіть з Україною, раптом прийде і, бац, зжере весь західний світ", — пояснив Орбан, заявивши, що, на його думку, шанси на те, що будь-хто нападе на країну-члена НАТО, вкрай малі.

Він також зазначив, що НАТО є оборонним союзом, і повторив, що російсько-українська війна це конфлікт між двома слов'янськими народами.

"Існує тривожна схожість між настроями перед Першою і Другою світовими війнами і нинішньою атмосферою. Те, що відбувається сьогодні в Брюсселі та Вашингтоні, можливо, зараз більшою мірою в Брюсселі, ніж у Вашингтоні, є свого роду налаштуванням на можливий прямий військовий конфлікт, ми можемо сміливо назвати це підготовкою Європи до війни", — сказав Орбан.

Говорячи про підтримку України з боку ЄС, він поставив питання: "Скільки ще зброї ми збираємося відправити? Скільки ще грошей ми збираємося послати?".

Орбан вважає, що це може незабаром призвести до зіткнення між НАТО, ЄС і Росією і це він вважає "похмурою перспективою". Але він зазначив, що Угорщина продовжує дотримуватися статуту альянсу.

"У статуті немає згадки про те, що НАТО коли-небудь братиме участь у війнах за межами своєї території, у країнах, які не є членами НАТО", — сказав він, додавши, що вже існують комітети і цільові групи, які визначають, який вигляд матиме місія НАТО.

Орбан заявив, що Угорщина бере участь у цих зустрічах, але угорські дипломати дали зрозуміти, що не підтримують участь у війні за межами території НАТО.

"Зараз у НАТО придумали новий термін для опису позиції Угорщини, він називається "неучасник". Ми тепер неучасники. У міжнародній політиці є інший вираз: "відмова від участі". Зараз ми не учасники, але ми ще не відмовилися від участі. Якби ми відмовилися від участі, наша участь у військовій структурі НАТО і наша позиція також змінилися б", — пояснив він, додавши, що команда юристів працює над тим, як Угорщина може продовжити своє членство. НАТО, не беручи участі в операціях НАТО за межами території НАТО.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини