MENU

Хто вирішує, чи має військовозобов’язаний відстрочку від мобілізації: пояснення

499 0

Хто вирішує, чи має військовозобов’язаний відстрочку від мобілізації: пояснення

Надавати чи ні відстрочку військовозобов'язаним в Україні вирішує спеціальна комісія при районних (міських) ТЦК та СП. Її очолює керівник районного (міського) Територіального центру комплектування й соціальної підтримки або ж відокремленого відділу.

До складу комісії входять представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної чи міської державної (військової) адміністрації, інформує UAINFO.org з посиланням на відповідь у Facebook Одеського обласного ТЦК та СП.

Мета цієї комісії – перевірка підстав для надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Яким нормативним актом регулюється надання відстрочки чи відмова?

Норми прописані в Постанові Кабміну від 16 травня 2024 року №560. Цей документ є єдиним, який конкретизує механізм вирішення питання, чи надається особі відстрочка чи ні.

Якщо є підстави для відстрочки, що робити?

Військовозобов'язаний (окрім заброньованих органами влади) особисто подає на ім'я голови комісії заяву (відповідно до форми, затвердженої вищевказаною Постановою КМУ). До заяви додаються документи (або копії), які б підтверджували право на відстрочку. Перелік документів можна знайти у тексті Постанови Кабміну від 16 травня 2024 року №560.

Читайте також: "Можуть забрати, навіть якщо оновлений Резерв+": у ТЦК прокоментували скандали з бусами на вулицях

Далі комісія вивчить матеріали, за потреби зробить запити до органів держвлади для отримання інформації або використає інформацію з публічних електронних реєстрів.

Які терміни розгляду питання про відстрочку?

Комісія зобов'язана завершити розгляд протягом семи днів від дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня з дати отримання інформації на запит до органів державної влади.

Ухвалене комісією рішення оформляється у вигляді протоколу.

Про рішення заявнику повідомляється засобами телефонного, електронного зв'язку або поштою не пізніше ніж наступного дня після ухвалення такого рішення.

Що може відповісти комісія?

Якщо комісія дає відстрочку, військовозобов'язаному надається довідка із зазначенням її терміну. Якщо військовозобов'язаному відмовили, то про це повідомлять письмово із зазначенням причин. Потім особа спрямовується на медичний огляд для визначення придатності до служби.

У разі втрати (зміни) підстав для надання відстрочки комісія може скасувати (змінити) раніше ухвалене рішення, про що повідомляється заявнику письмово не пізніше ніж наступного дня після ухвалення рішення.

Рішення про відмову можна оскаржити в суді.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

 

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини