MENU

З'явився проєкт оборонного бюджету США на 2025 рік: допомоги Україні в ньому немає, – ЗМІ

281 0

З'явився проєкт оборонного бюджету США на 2025 рік: допомоги Україні в ньому немає, – ЗМІ

Тут не йдеться про окремі витрати федерального бюджету США на допомогу Україні у межах схваленого нещодавно 61 мільярда доларів.

Як пише Defense News, у Сполучених Штатах Америки вже готуються до прийняття бюджету на 2025 рік. Днями було опубліковано перший проєкт бюджету Пентагону у розмірі 833 млрд доларів, інформує UAINFO.org.

Але головний момент полягає в тому, що у проєкті прописано скасування допомоги України, а також пряма заборона на постачання озброєння Ізраїлю. 

Видання Defense Express наголошує, що тут не йдеться про окремі витрати федерального бюджету США на допомогу Україні у межах схвалених нещодавно 61 млрд доларів. Мова про 300 млн доларів за програмою USAI, яка прописується в бюджеті США.

"Тобто це не скасовує 13,8 млрд доларів за окремим фінансуванням на закупівлю озброєння для України у виробників. Також не скасовуються 23,2 млрд доларів, які виділені у цьому фінансовому році Пентагону на поповнення товарів оборонного призначення та послуг наданих Україні, тобто можливість передачі зброї за програмою президентського вилучення – PDA", – пояснює видання.

Крім того, це не стосується 1,6 млрд доларів за Foreign Military Financing, за якою Україна може закупити озброєння у США на цю суму безоплатно. Тому наразі говорити про пряму загрозу припинення постачання допомоги США до України неможливо, наголошують експерти.

"Але це дуже неприємний дзвіночок, бо висування такого законопроєкту є результатом діяльності американської республіканської партії, точніше - її трампівського крила. І це безумовно є частиною передвиборчої боротьби за пост президента США, бо голосування має відбутись 5 листопада 2024 року. Саме тому, проєкт нового оборонного бюджету, який просувають республіканці, містить, зокрема, суттєве збільшення заробітної платні молодшим військовослужбовцям на 15% та всім загалом на 4,5%", – пояснюється в матеріалі. 

Також є сумніви щодо того, що бюджет буде проголосовано до завершення президентський виборів у листопаді 2024 року. Але ця ситуація доволі яскраво демонструє, що "політичні розбірки у Вашингтоні є дуже непередбачуваним фактором."

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини