Чи можуть газові мережі та сховища стати головною ціллю для ударів РФ: відповідь експерта
Пошкодження газової інфраструктури не дасть ворогу потрібного ефекту.
Українські газорозподільчі мережі не будуть головною ціллю для ворога, бо вони не дадуть потрібного ефекту, вважає директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Псіхея" Геннадій Рябцев. Про це він сказав в ефірі "Київ24", коментуючи загрози після вже нанесених окупантами навесні цього року ударів по Вінницькій та Харківській областях, внаслідок яких було пошкоджено газорозподільчі мережі, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
"Номер один ціллю не стануть, тому що значно важче влучити у відповідні об’єкти. Крім того, це не матиме того ефекту, на який може розраховувати Росія та її збройні сили. Так, можливі атаки, зокрема на об’єкти газової інфраструктури, але навряд чи йдеться про те, що це буде ціллю №1", – сказав Рябцев.
Щодо можливості завдати ураження газосховищам він зауважив, що оскільки вони розміщені глибоко під землею, то навряд чи росіяни спричинять нам проблеми.
"Власне кажучи, попри всі удари, всі контракти, які були в "Укртрансгазу" та в оператора газотранспортної системи України, всі номінації виконувалися впродовж навіть 2022 року. Тому жодних ускладнень з цим я не прогнозую. Хоча, звісно, не можна виключати можливості ударів по наземній інфраструктурі. Такі удари вже були. Але й оператор газотранспортної системи України, і "Укратрансгаз", як оператор українських газових сховищ – вони, по-перше, зробили все для того, щоб зменшити ймовірність влучання в об’єкти, зменшити сукупні негативні наслідки влучення у такі об’єкти. Ну і по-друге, сили оборони України зараз посилюють щільність ППО, що також зменшує ймовірність ураження, в тому числі об’єктів газової інфраструктури", – прокоментував експерт.
За його словами, вартість відновлення ураження газових об’єктів в порівнянні з витратами на відновлення систем електропостачання – "це несумірні кошти".
"Звісно, що ураження, нанесені по енергетичній інфраструктурі, збитки від них оцінюються урядом в 1 млрд доларів, і це набагато – на декілька порядків більше, а ніж вся шкода, яка була заподіяна українській газотранспортній системі", – зауважив Рябцев.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки