MENU

Як здійснюється прийняття в експлуатацію закінчених будівельних об’єктів?

123 0

Не секрет, що будівельні роботи, а особливо їх юридичне обґрунтування, є дещо складною для пересічного громадянина справою. Згідно з законодавством, будівництво житла (або будівлі будь-якого іншого призначення) має виконуватися відповідно до затвердженої документації (необхідно отримати дозвіл на будівельних робіт). Крім того, після закінчення будівельних робіт будівлю ще потрібно буде ввести в експлуатацію. В даному матеріалі коротко розглянемо, як це відбувається і що для цього потрібно.

Що означає прийняття в експлуатацію будівлі?

Процедура введення в експлуатацію об’єктів нерухомості – а це саме процедура, а не якийсь документ – залежить перш за все від типу будівлі. Житлові будинки та дачі мають свої нюанси юридичного оформлення. Будівлі господарського, підприємницького та будь-якого іншого призначення – свої.

Який документ ми маємо отримати?

Незалежно від типу об’єкта будівництва та процедури введення його в експлуатацію, фінальним акордом є отримання документа, який засвідчує оформлення нерухомості та занесення її в реєстр Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) України.

Документом, що підтверджує введення в експлуатацію об’єкта нерухомості, може виступати:

  • декларація про введення об’єкта в експлуатацію;
  • сертифікат про прийняття об’єкта в експлуатацію.

Декларацію отримують власники житлових споруд висотою до 4-х поверхів (в тому числі дачі та садові будинки), тобто, об’єкти нерухомості класу наслідків СС1. Для введення в експлуатацію будівель класу наслідків СС2 і СС3 (житлові будинки від 5 поверхів і вище) необхідно отримати сертифікат.

Що потрібно для оформлення?

Для подачі заявки щодо внесення будівельного об’єкта до реєстру ДІАМ, можна скористатися послугами експертного сервісу DOZVIL, який працює у сфері оформлення документів на нерухомість.

Стандартний пакет документів, необхідних для введення нерухомості в експлуатацію, включає:

  • особисті документи заявника (паспорт, ІПН);
  • технічний паспорт на об'єкт нерухомості;
  • повідомлення про початок виконання будівельних робіт;
  • витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Крім того, може знадобитися довіреність (якщо оформленням займається не сам власник, а третя особа з його дозволу). Маючи на руках всі вищевказані документи, слід разом зі співробітниками юридичної компанії подати заяву до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Термін оформлення – від 1 місяця (залежить від місця розташування нерухомості та наявності необхідної документації).

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини