MENU

Астронавти місії SpaceX помолодшали в космосі: що з'ясували вчені

539 0

Астронавти місії SpaceX помолодшали в космосі: що з'ясували вчені

Як показало дослідження, чотири члени екіпажу місії Inspiration 4 трохи змінилися під час перебування в космосі.

Як пише Space, дослідження, опубліковане в журналі Nature, показало, що 4 учасники місії Inspiration4 компанії SpaceX генетично помолодшали за час перебування в космосі. Але ефект тривав недовго. Вчені намагаються зрозуміти, як космічне середовище впливає на ДНК людини, повідомляє UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Під час місії Inspiration4, яка тривала 3 дні у вересні 2021 року, вперше в космосі перебували непрофесійні астронавти. Члени екіпажу космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX не тільки були забезпечені захоплюючими краєвидами космосу, а ще й допомагали вченим.

Гейлі Арсено, голова медичної місії, яка має диплом асистента лікаря, під час перебування на орбіті була зайнята тим, що збирала зразки крові з пальця і ​​мазки шкіри у себе та інших учасників. Після цього на Землі було проведено дослідження. Воно показало, що космічне середовище здійснює швидкодіючий глибокий вплив на організм людини.

За словами авторів дослідження, хоча учасники місії пробули в космосі лише кілька днів, були помічені перші ознаки впливу космічного польоту на організм людини, включно зі змінами білків і змінами генів.

Вчені виявили, що маркери, які вказують на старіння ДНК, зменшуються в космосі. Завдяки цьому ДНК членів екіпажу тимчасово помолодшали і стали здоровішими. Ці маркери, відомі як теломери, являють собою ковпачки, що захищають хромосоми, які, як відомо, коротшають із віком, а також через фактори довкілля і стресу.

Але в учасників Inspiration4 теломери стали довшими під час польоту в космосі. Раніше таке саме спостерігали в астронавта NASA Скотта Келлі, який провів на орбіті цілий рік і це було несподівано. Але бачити таке явище у членів екіпажу триденної місії було ще більш несподіваним, кажуть вчені.

Вони вважають, що подовження теломеру спричинено захисною реакцією на вплив космічного середовища. Передбачається, що це реакція організму на стрес, який таким чином робить усе необхідне для посилення життєздатності тіла людини.

Але є одна проблема. Виявилося, що після повернення з космосу у астронавтів теломери практично відразу стали коротшими й поки що не зрозуміло, що спричинило таке скорочення їхнього розміру.

Дослідження також показало, що жінки-члени екіпажу Inspiration4 Гейлі Арсено і Шан Проктор швидше відновилися після космічного польоту. При цьому показники їхнього стану повернулися на той самий рівень, що був до польоту, швидше, ніж у їхніх колег-чоловіків Джареда Айзекмана і Крістофера Семброскі. Вчені вважають, що жіноче тіло краще пристосоване до стресів космічного польоту.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини