MENU

Мобілізація в Україні: чи можна стати студентом з приписним

391 0

Мобілізація в Україні: чи можна стати студентом з приписним

Під час воєнного стану та загальної мобілізації всі громадяни України чоловічої статі при вступі до вищого навчального закладу зобов'язані дотримуватись правил військового обліку. Зокрема абітурієнтам необхідно буде надати військовий квиток.

Однак якщо вік людини менший за 25 років, вона має право замість військового квитка надати приписне посвідчення, інформує UAINFO.org з посиланням на заяву адвоката Дмитра Дончака.

За його словами, згідно з пунктом 4 Листи Міністерства освіти і науки № 1/10331-23, приймальні комісії у вишах мають звертати увагу на вік абітурієнтів, які надають посвідчення про приписку до призовної дільниці. Громадяни, яким на день початку вступної кампанії виповнилося 25 років і є військовозобов'язаними, повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов'язаного.

Читайте також: "Ганебна ситуація": у Раді думають про скорочення повноважень ТЦК

При цьому відомство акцентує увагу на віці вступників саме на день початку вступної кампанії, а не на день подання документів до вишів. Проте адвокат наголосив, що це торішній лист міністерства освіти, і абсолютно незрозуміло, яким буде лист-роз'яснення цього року.

Тому адвокат рекомендує керуватися не листом міністерства, а профільним законодавством, у тому числі наказом Міносвіти від 06.03.2024 р. №266 "Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році".

Відповідно до цього документа, виконання вимог до зарахування передбачає подання вступниками військово-облікового документа: у військовозобов'язаних та резервістів – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного, а у призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини