MENU

Як почистити зливний фільтр у пральній машині?

249 0

Сучасні пральні машини багато в чому автоматизовані і вимагають мінімального сервісу з боку власника. Проте деяке обслуговування необхідне, якщо ви хочете, щоб техніка прослужила якомога довше. Несправедливо ігнорованою процедурою залишається чистка зливного фільтра - це важлива, але водночас проста допомога пральній машині. Зазвичай чистити фільтр рекомендують не рідше 3-4 разів на рік, але в разі інтенсивного використання техніки може бути доречним навіть щомісячне чищення.

Навіщо це потрібно?

Вагоме значення зливу води для нормального функціонування пральної машини не викликає сумнівів - недарма така функція є у техніки будь-якого виробника. При цьому конструктори пральних машин оснащують злив фільтром, щоб запобігти неконтрольованому скиданню разом з водою сторонніх домішок у вигляді бруду або ниток. Спеціалісти з ремонту пральних машин в місті Київ https://remont-stiralki.kiev.ua/ підготували інструкцію. Уважно прочитайте та підготуйстесь до чистки фільтру.

Ігноруючи чистку зливного фільтра, рано чи пізно отримаємо такі проблеми:

  • уповільнений злив води або повне засмічення фільтра з неможливістю видалення рідини;
  • неприємний запах, зумовлений гниттям затриманого сміття;
  • порив фільтра, викликаний тиском мокрого сміття і затриманої ним води.
  • при цьому для чищення фільтра необов'язково викликати майстра - процедуру здатний виконати навіть сам господар.

Необхідні інструменти та порядок дій

У більшості випадків витягти фільтр для очищення неважко - виробники розробляють конструкцію так, щоб дістатися до нього було легко. Завдання, однак, ускладнюється в ситуації, коли про чищення задумалися досить пізно, і фільтр уже заблокований умовним ґудзиком або іншими подібними предметами.

Для простого розбирання фільтра нам знадобляться:

  • викрутка (можливо, кілька штук різних розмірів);
  • ніж із заокругленим лезом;
  • плоскогубці;
  • серветки.

Зливний фільтр зазвичай розташований у нижній частині передньої панелі пральної машини - частіше праворуч, але буває і ліворуч. Фільтр і сам злив приховані за невеликим лючком, який часто не має ручки - його потрібно підчепити за допомогою ножа із заокругленим лезом або викрутки.

Принцип фіксації фільтра може бути різним, він залежить від виробника і конкретної моделі техніки. У більшості випадків ви не побачите нічого складнішого за болт, який потрібно відкрутити викруткою відповідного розміру, а іноді фільтр можна викрутити навіть голими руками.

Важливе уточнення: в деяких випадках фільтр не вдається витягти, всупереч тому, що відкрутити його виходить. Подібна ситуація свідчить про те, що серйозне забруднення вже є. Деталь можна спробувати схопити і витягнути плоскогубцями, але не варто прикладати велику силу - так можна поламати пралку. Застряглий фільтр можна витягнути, повноцінно розібравши систему, але це завдання слід довірити професіоналу.

Коли фільтр витягнуто, залишається акуратно промити його під проточною водою і видалити весь видимий бруд за допомогою серветок. За наявності будь-яких ознак пошкодження деталь потребує заміни. Якщо ж очищений фільтр має бездоганний вигляд, встановіть його на місце, виконавши послідовність кроків з розбирання у зворотному порядку, і в тестовому режимі запустіть машинку на короткий час без завантаження білизни.

Після чищення фільтра може спостерігатися проблема у вигляді протікання. Вона вирішується двома шляхами:

  • перевірка щільності прилягання фільтра - недосвідчений майстер-самоучка міг встановити його неправильно;
  • заміна фільтра або ущільнювача - якщо те чи інше відслужило свій термін.

Зіткнувшись із проблемою, яку не можете розв'язати самостійно, не винаходьте велосипед - краще відразу викликати майстра для усунення неполадок.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини