Окупанти почали запускати дрони з сітками для перехоплення українських БПЛА. ВІДЕО
За словами росіян, новий метод дуже ефективний проти безпілотників Сил оборони України, але через нього окупанти можуть втрачати й свої апарати.
У Російській Федерації показали роботу нової системи "Сеткомет", створеної для перехоплення безпілотних літальних апаратів. Відповідне відео опублікував російський Telegram-канал СREW RUSSIA, інформує UAINFO.org.
У ролику російський дрон-перехоплювач підлітає до коптерів зверху і скидає на них сітку. Лопаті безпілотників заплутуються в сітці, через що апарати падають. Окупанти стверджують, що розробка є ефективною і під неї варто створити окремий розрахунок БПЛА для перехоплення дронів. При цьому повідомляється, що є загроза "дружнього вогню", тому застосовувати такі апарати потрібно у взаємодії з сусідніми підрозділами.
Russian anti-drone system: Netkomet
— Clash Report (@clashreport) June 23, 2024
The system is installed on an interceptor drone, which flies up to the enemy drone from above and throws a special net at it, which entangles the propellers and causes a subsequent uncontrolled fall. pic.twitter.com/WPhPiCewAX
На відео звернули увагу експерти порталу Defence Express, зазначивши, що "Сеткомет" може перехоплювати дрони типу Mavic і є безпечною альтернативою тарана. Ідеться не про окремий апарат-перехоплювач, а про спеціальну підвіску з активацією через увімкнення підсвічування, що кріпитися до того самого дрона Mavic або будь-якого іншого БПЛА.
У виданні також підкреслили, що метод боротьби з БПЛА за допомогою сіток не є новим — його застосовували відразу після масової появи коптерів на фронті. Попри появу наземних гармат, дронів-перехоплювачів і повітряних тралів, сітки все ще використовують для перехоплення дронів.
"І хоча з максимальною ймовірністю йдеться про результат діяльності окремих, як їх називають у РФ — ентузіастів, до цього рішення необхідно придивитися. Зокрема, не виключено, що такі системи у ворога будуть поширюватися", — підсумували експерти.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки