MENU

У ЗСУ навряд чи колись закінчаться танки: Forbes назвав причину

1457 0

У ЗСУ навряд чи колись закінчаться танки: Forbes назвав причину

Поставки від союзників допомагають, але справа не лише в них.

Як пише Forbes, за понад два роки війни Україна отримала від союзників близько 700 танків. Але разом з тим українці налагодили системну роботу із розконсервації та модернізації танків Т-64, і саме тому ЗСУ досі мають досить багато танків на озброєнні попри великі втрати за два роки повномасштабної війни, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Видання наводить приклад 150-ї механізованої бригади, яку було сформовано лишень у жовтні минулого року. Бригаду укомплектували модернізованими танками Т-64БВ зразка 2017 року. 

"Це хороший знак в умовах повномасштабної війни, яка йде вже третій рік. Українські військові відчайдушно намагаються отримати достатню кількість бойових машин піхоти та бронетранспортерів — бойових таксі для піхоти, якщо спрощено — але принаймні танків у них достатньо", – зазначає Forbes.

Т-64 — це класичний танк часів холодної війни: 42 тонни ваги, дизельний двигун, сотні міліметрів броні, три члени екіпажу та 125-міліметрова гармата з автоматом заряджання. Завод імені Малишева в Харкові виробляв нові Т-64 між 1963 і 1987 роками. З розпадом СРСР Україні у спадок дісталися близько 3000 цих танків.

За роки незалежності завод імені Малишева модернізував близько тисячі Т-64 для постійної експлуатації у військах. Що сталося з рештою – досі є предметом припущень та одночасно є ймовірним поясненням того, чому у ЗСУ не закінчуються танки на третій рік повномасштабної війни, а нові бригади комплектуються свіженькими Т-64БВ.

Як зазначає Forbes, з початком гібридної агресії у 2014 році Україна почала вилучати старі Т-64 зі складів по всій країні, і цей процес майже напевно значно прискорився у 2022 році.

Завод імені Малишева зазнав серйозної шкоди в перші тижні війни, але українська промисловість адаптувалася — розкидала існуюче промислове обладнання та створювала нові майстерні в менш вразливих містах. Водночас Київ підписав угоди щодо ремонту та модернізації Т-64 на об’єктах у Польщі та Чехії.

"Розширення та частковий аутсорсинг української танкової промисловості пояснює, чому після втрати близько 300 Т-64 у боях українські військові все ще мають достатньо Т-64 для утримання існуючих бригад і оснащення нових", – пише видання.

Разом з тим, кожен "новий" Т-64 — це старий корпус із сучасною оптикою та засобами керування вогнем. Саме тому Т-64 — у певному сенсі — обмежений ресурс, який з часом вичерпається.

Але не найближчим часом. За підрахунками Forbes, радянських запасів Т-64 вистачить ще на кілька років активної війни, якщо рівень українських втрат залишиться приблизно на поточному рівні. І на цьому тлі Україна домовляється про розгортання виробництва вже західних танків на своїй території та продовжує отримувати готові танки від партнерів.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини