MENU

Китай вперше в історії людства доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця

242 0

Китай вперше в історії людства доставив на Землю зразки ґрунту зі зворотного боку Місяця

Нова космічна місія КНР, яка отримала назву "‎Чан'е-6",‎ завершилась успіхом: у вівторок, 25 червня, модуль зонда "Чан'е-6" доставив на Землю зразки ґрунту, зібрані на зворотному боку Місяця. Про це повідомляє портал Space.com, передає УНІАН, інформує UAINFO.org

Зонд "Чан'е-6" запустили 3 травня 2024 року за допомогою ракети-носія "Чанчжен-5". Апарат здійснив посадку у кратері Аполлон, розташованому в районі Південного полюса природного супутника Землі. Загалом місія тривала 53 дні.

Посадковий модуль "Чан'е-6" зібрав близько 2 кг місячного матеріалу за допомогою бортових інструментів. Зараз вчені з нетерпінням чекають на можливість ближче поглянути на ці зразки. 

На думку експертів, матеріалі можуть допомогти відповісти на деякі питання щодо історії ранньої Сонячної системи.

Читайте також: Китайська місія повертається на Землю зі зразками зі зворотної сторони Місяця

"Чан'е-6" – не перша китайська місія на супутник Землі. У листопаді 2020-го КНР запустила "Чан'е-5" – ще одну автоматичну міжпланетну станцію, створену в рамках безпілотної місії дослідження Місяця.

Першого грудня того ж року "Чан'е-5" успішно "прилунився" і почав збирати зразки із поверхні супутника. 16 грудня вони були успішно доставлені на Землю.

Ці місії є лише початком дослідження Китаєм природного супутника Землі: на думку західних експертів, у доступному для огляду майбутньому КНР може заснувати власну базу на Місяці і захопити найбільш перспективні родовища з ресурсами.  

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

УНІАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини