MENU

Bayraktar став неефективним: експерти пояснили, чому

1139 0

Bayraktar став неефективним: експерти пояснили, чому

Турецький безпілотник Bayraktar втратив ефективність у ролі ударного дрона на фронті в Україні.

Військово-політичні оглядачі Олександр Коваленко та Олексій Гетьман пояснили, чому так сталося і як його тепер використовувати. На думку Коваленка, зменшення ефективного застосування цього безпілотника і як наслідок втрата актуальності Bayraktar пояснюється тим, що Росії вдалося сформувати ешелоновану систему ППО, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

"В зоні бойових дій в Україні тотальна наявність російських систем ППО. Тому і ризики для Bayraktar величезні", - сказав він і додав, що через це турецький дрон неможливо використовувати настільки ж ефективно, як це було раніше.

"Цей БпЛА не може працювати у тій місцевості, де є ешелонована ППО", - пояснив аналітик.

Він зауважив, що успішне використання безпілотника на початку війни пояснюється тим, що тоді системи ППО росіян були на марші й таким чином їх простіше було ловити ударними БпЛА. Фахівець зазначив, що цей безпілотник власне і призначався або для використання в країнах, що розвиваються, або там, де немає ешелонованої ППО супротивника.

Читайте також: Думали турецький Bayraktar: під Курськом упав Mohajer-6

Погодився з аналітиком і військовий оглядач Олексій Гетьман. Він додав, що Bayraktar став легкою мішенню для російських засобів ППО тактичного рівня. Вразливість безпілотника експерт пояснив великими габаритами і невисокою швидкістю.

За словами експертів, замість Bayraktar як ударного БпЛА тепер використовують FPV-дрони.

Та попри все, на думку експертів, Bayraktar TB2 ще рано списувати з рахунків.

"Якщо його розглядати,  як розвідувальний БпЛА, то Bayraktar  зберігає свою актуальність", - поділився думкою Коваленко.

Це тому, що турецький дрон обладнаний якісною оптико-електронною станцією, яка дає змогу зі значної та безпечної відстані використовувати його для розвідувальних операцій, корегування вогню, стеження за пересуванням ворога і патрулювання прикордонних регіонів.

Гетьман вважає можливим використання БпЛА у ролі системи зв’язку чи ретранслятора сигналу, що забезпечуватиме зв’язок із іншими безпілотниками, зокрема, FPV-дронами.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини