Вентилятор потрібно ставити тільки так: буде не "ганяти" повітря, а охолоджувати
Основна проблема літа - неймовірна спека, з якою всі борються різними методами.
У літній період практично всі українці намагаються охолодити свою квартиру, щоб у ній можна було перебувати. Якщо фінанси дозволяють, можна купити та встановити кондиціонер, але дешевший варіант - вентилятор. УНІАН розповідає, як використовувати вентилятор у спеку, щоб домогтися максимального ефекту, інформує UAINFO.org.
Де має стояти вентилятор у спеку
За високої температури повітря необхідно правильно розміщувати вентилятор, інакше він просто створюватиме циркуляцію теплого повітря - користі від такої процедури, як ви розумієте, виявиться небагато.
Читайте також: Чому побутова техніка може згоріти під час відключень світла та як цьому запобігти
Правил кілька:
- настільні вентилятори ставити якомога вище (наприклад, на шафу) і направляти вниз;
- підлоговий варіант пристрою розміщувати в центрі кімнати, спрямовувати в бік дверей або вікна;
- пізно ввечері та рано вранці краще ставити маленький вентилятор на підвіконня і направляти до вікна, щоб він міг видувати гаряче повітря з кімнати.
Слідкуйте за тим, щоб вентилятор у спеку не дув прямо на вас - по-перше, так можна легко застудитися, по-друге, щойно ви відійдете від пристрою, вам буде в кілька разів спекотніше, ніж до цього.
Як правильно використовувати вентилятор у спеку ще
Є кілька хитрощів, які точно допоможуть вам нормально пережити спеку і не мучитися від задухи. Запам'ятайте, що ніяка циркуляція повітря не допоможе, якщо приміщення не провітрюється, тому регулярно відчиняйте двері та вікна, створюючи природний обмін киснем.
Читайте також: Відключення світла: як зберегти холод та продукти в холодильнику
Також закривайте вікна шторами або фіранками - думка про те, що щільна тканина стає "пилозбірником" і "обтяжує" повітря, помилкова. Навпаки, масивні штори перешкоджають потраплянню сонячних променів до приміщення, а отже, не дають йому нагріватися.
Якщо у вас велика кімната, то купіть 2-3 вентилятори (краще і підлогові, і настільні), а також не забудьте про один або кілька зволожувачів повітря. Крім того, допоможе і щоденне вологе прибирання - якщо його не робити, то дихати ви будете пилом і сміттям, які вентилятор рознесе по всій квартирі, а не свіжим повітрям і чистотою.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки