MENU

Полярний дощ: уперше із Землі в небі спостерігали унікальне північне сяйво

1051 0

Полярний дощ: уперше із Землі в небі спостерігали унікальне північне сяйво

25 грудня 2022 року вчені стали свідками появи над Арктикою на величезній ділянці неба дуже рідкісного і своєрідного полярного сяйва. Раніше таке рідкісне зелене світіння в атмосфері спостерігали тільки з космосу за допомогою орбітальних апаратів.

Автори нового дослідження, опублікованого в журналі Science Advances, з'ясували, чому виникло це явище, інформує UAINFO.org з посиланням на IFLScience.

Зазвичай полярні сяйва є дуже динамічними та змінюють свій колір і форму, коли виникають в атмосфері Землі. Це явище виникає внаслідок зіткнення заряджених сонячних частинок із магнітним полем Землі та взаємодії з молекулами в атмосфері.

Але явище, яке спостерігали в грудні 2022 року, було зовсім іншим. Це полярне сяйво протиралося на 4 тисячі кілометрів і було абсолютно однорідним зеленим сяйвом, яке не змінювало ні колір, ні форму.

Читайте також: Найглибша яма континентальної Землі: що ховається під льодами Антарктиди. ВІДЕО

Щоб з'ясувати причину появи цього північного сяйва, вчені ретельно вивчили дані орбітальних апаратів, що спостерігають за Землею. Виявилося, що це тип рідкісного полярного сяйва, відомий як полярне дощове сяйво, яке раніше спостерігали тільки з космосу. Автори дослідження дійшли висновку, що воно було створено водоспадом з електронів, що вирвалися із Сонця, які проникли в атмосферу Землі.

Дані показали, що під час появи незвичайного явища на Арктиці, сила сонячного вітру, тобто потоку сонячних частинок, практично впала до нуля. При цьому в короні Сонця (верхній частині атмосфери зірки) утворилася корональна діра.

Учені вважають, що високоенергетичні електрони змогли вилетіти з корональної діри і їх не розсіяв сонячний вітер. Тому вони змогли досягти нашої планети і випасти у вигляді стійкого дощового потоку, при цьому створивши однорідне незмінне полярне сяйво.

Розрахунки вчених показали, що поширення електронів, які вилітають із корональної діри, охопило б приблизно 7,5 тисячі км неба. Тому полярне сяйво було таким величезним.

За слова авторів дослідження, неймовірно гладка і гігантська форма сяйва помітно відрізняється від форми звичайного полярного сяйва, а тому це явище належить до рідкісного класу таких явищ. Щодо лише зеленого кольору північного сяйва, то вчені пояснюють це наявністю якраз високоенергетичних електронів, які сильно іонізували газ в атмосфері Землі та не дозволили проявитися іншим відтінкам.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини