MENU

В Україні знову можна буде побачити полярне сяйво

2016 0

В Україні знову можна буде побачити полярне сяйво

Сильна сонячна активність призвела до потужних геомагнітних штормів, які триватимуть до 1 серпня. Через викиди корональної маси, жителі планети можуть побачити полярне сяйво.

Спостерігати за грою атмосферного світла будуть жителі 50 паралелі північної широти. На цій широті розташовані, зокрема, Україна, Франція, Бельгія, Чехія, Німеччина, Польща, Казахстан, КНР, Канада та США, пише Space.com, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Національний центр прогнозування космічної погоди (NOAA) попередив про геомагнітні шторми після сплесків сонячної активності класу Х. Вони виникли на особливо активній області Сонця AR3764.

Що таке СМЕ і чим вони небезпечні

За інформацією дослідників, відбувся не один, а серія потужних сонячних спалахів класу Х, випущених Сонцем у вихідні, які супроводжувалися кількома шлейфами плазми та магнітного поля, відомими як викиди корональної маси (CME). І Земля вже відчуває цей палкий сонячний привіт.

Перший з кількох наступних викидів корональної маси уже вразив магнітне поле Землі, викликавши невелику геомагнітну бурю.

Читайте також: Чи стане полярне сяйво звичним явищем для українців: відповідь Головної обсерваторії НАН України

Полярне сяйво дійде до України: коли його можна побачити

"Це сприятливий початок множинного штормового потягу, який ми очікуємо протягом наступних кількох днів", – написала фізик космічної погоди Таміта Сков у дописі на X.

За даними науковців, перші два випущених CME об’єдналися й утворили так званий "людожерський CME", який розчищає шлях для ще двох додаткових викидів корональної маси. Вікно прибуття для CME прогнозується до 1 серпня, але можлива похибка у термінах. Подібно до погоди на Землі, космічна погода непередбачувана, і її складно спрогнозувати

Читайте також: Полярний дощ: уперше із Землі в небі спостерігали унікальне північне сяйво

Полярне сяйво

Вчені наголошують, що викиди корональної маси несуть електрично заряджені атоми, які називаються іонами. Коли CME стикаються з магнітосферою Землі, вони можуть викликати геомагнітні бурі. Під час цих штормів іони взаємодіють із газами в атмосфері Землі, вивільняючи енергію у вигляді світла. Це явище відоме як північне сяйво, або полярне сяйво, у Північній півкулі та південне сяйво у Південній півкулі.

За прогнозами науковців, теперішня сонячна буря може бути не такою інтенсивною, як травнева у 2024 році, яка викликала глобальне полярне сяйво по всьому світі. Але все ж вона може влаштувати справжнє світлове шоу.

Нагадаємо, кілька місяців тому жителі різних областей України також спостерігали північне сяйво. Тоді в Київській, Харківській та Сумській областях небо забарвилося в яскраво-рожевий колір.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини