MENU

Тиск у гідроакумуляторі: який тиск має бути у баку насосної станції?

2419 0

Тиск у гідроакумуляторі: який тиск має бути у баку насосної станції?

Тривале і справне функціонування свердловини залежить від правильності проведення процесу буріння, облаштування та з’єднання всіх механізмів, підключення до надійного джерела електроенергії, а також постійного контролю за тиском у системі, він має бути стабільним та знаходитися в певних межах, як під час набирання рідини насосом, так і її безпосереднього використання.

Саме для забезпечення таких умов до систем під’єднують гідроакумулятор (ресивер). Його наявність дозволяє закумулювати певний об’єм води та використовувати її без зайвого запуску пристрою. Його технічні та експлуатаційні характеристики зазвичай обговорюються з майстрами ще до того, як буде розпочате буріння свердловин на воду на території замовника, і підбираються відповідно потужності насоса, діаметру конструкції та іншим критеріям роботи.

Наразі існують окремі насосні станції з гідроакумуляторами, які ще називають гідрофорами, та окремі баки певних об’ємів з накопичувальними функціями. Принцип налаштування та регулювання тиску в них нічим не відрізняється, проте за відсутності досвіду такі роботи рекомендовано доручити перевіреним професіоналам.

Які показники тиску вважаються оптимальними для гідробаку?

Безперебійна робота свердловини разом з гідроакумулятором обумовлюється:

  • правильністю вибору верхньої та нижньої меж допустимого тиску всередині системи, при яких автоматично включається та виключається насос;

  • встановленням відповідного тиску всередину гідробаку.

Проте цей показник не повинен перевищувати мінімальний рівень, при якому відбувається запуск насоса, на 10-12%. Саме за таких умов система починає працювати (вмикається насос) лише тоді, коли в гідроакумуляторі залишиться певний мінімум води. Для прикладу, якщо система налаштована таким чином, що насос запускається при зниженні тиску до 2 бар (атмосфер), то накопичувальний бак має бути налаштований на рівень 1,8 бар (на 10% менше).

Важливо! Досить часто у покупців виникає питання щодо розрахунку тиску в гідробаку, наприклад, об’ємом на 100 літрів. Загалом об’єм гідроакумулятора не впливає на розрахунок цього параметру, але для баку на 24-100 літрів краще встановити тиск в 1,5бар, а для 200 та 500-літрових пристроїв - на рівні 2 бар. Особливо це важливо враховувати, коли планується глибока артезіанська свердловина з доступом до чистої питної води.

На етапі виготовлення гідроакумуляторів на заводах для об’ємів менше 150 літрів встановлюється значення 1,5 бар. Наприклад, для мешканців одноповерхового будинку з обмеженим використанням води цей показник можна зменшити до 1-1,2 атмосфер. Проте цей рівень вважається мінімально допустимим, оскільки подальше зменшення рівня тиску в пристрої може призвести до розтягнення гумової груші всередині баку, доторкання її стінок до металевої основи та швидкого зносу, необхідності заміни груші або ж купівлі нового гідроакумулятора.

Як правильно розрахувати оптимальний рівень тиску для гідроакумулятора?

У кожному окремому випадку система індивідуального водопостачання має різну протяжність, кількість точок виходу (кран у ванній, на кухні, унітаз тощо), різні потреби у продуктивності свердловини тощо. Тому оптимальний рівень тиску розраховується за формулою:  до визначеної відстані від свердловини до найвищої точки водопровідної системи в будинку чи на території (наприклад, душ, що розташований на другому поверсі житлового будинку) потрібно додати 6, а отриманий результат розділити на 10. отриманий результат - це рівень тиску повітря в атмосферах. Наприклад, відстань до найвищої точки водопровідної системи складає 7 метрів, додаємо 6, потім отримане число 13 ділимо на 10. Виходить, що для цього житлового будинку потрібно налаштувати гідроакумулятор на 1,3 бар (атмосфери). Чим більша максимальна відстань до найвищої точки, тим більшим має бути тиск.

Проте є багато додаткових нюансів в роботі установки, про які відомо лише кваліфікованим спеціалістам, саме тому налаштування показників тиску в системі водопостачання та безпосередньо гідроакумуляторі важливо довіряти професіоналам, наприклад, тим, хто безпосередньо проводивбуріння свердловини і добре розуміється на її експлуатаційних особливостях.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини