MENU

Посадка космічних кораблів SpaceX на Місяці може змінити наш супутник, – Space

940 0

Посадка космічних кораблів SpaceX на Місяці може змінити наш супутник, – Space

Астрономи вважають, що кораблі Starship можуть забруднити водяний лід, який знаходиться на Місяці.

Як пише Space, вчені вважають, що посадка космічних кораблів Starship на Місяці, з астронавтами на борту, може зруйнувати здатність зрозуміти походження водяного льоду, який ховається під поверхнею супутника Землі. Результати дослідження опубліковані у виданні Planetary Science Journal, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Існує ймовірність, що на дні кратерів на південному полюсі Місяця може ховатися величезна кількість водяного льоду. У цих кратерах постійно низька температура, адже туди практично не потрапляє світло Сонця. Тому ці місця називають постійно затінені регіони (PSR). Якщо там дійсно є багато водяного льоду, то з нього можна створити, після перероблення, питну воду, кисень і навіть ракетне паливо. Спостереження орбітальних апаратів показують, що в PSR можуть перебувати десятки тонн водяного льоду.

Автори нового дослідження вважають, що космічні кораблі Starship, призначені для посадки астронавтів на поверхні Місяця, можуть забруднити своїми вихлопами прихований водяний лід. Це може статися внаслідок того, що разом із вихлопами газів під час приземлення на поверхню також потрапить багато води.

Одну з версій космічного корабля Starship NASA обрало як посадкову систему на Місяці в рамках програми "Артеміда". Вчені вважають, що в деяких випадках Starship може разом із вихлопними газами доставити в PSR понад 10 тонн води.

За словами вчених, ця вода може змішатися з місячним крижаним реголітом, прихованим біля самої поверхні. Тому існує ймовірність, що астрономи не зможуть точно встановити походження водяного льоду на Місяці через таке забруднення. Автори вважають, що маса поверхневого водяного льоду в PSR може значно зрости всього за 4 посадки космічного корабля.

Досі вчені точно не знають, яким чином виник крижаний реголіт на поверхні затінених кратерів. Можливо, це прояв глибших покладів льоду. Водяний лід на Місяці міг виникнути внаслідок впливу сонячного вітру або ж воду туди доставили метеорити.

Перевірити свою теорію вчені пропонують за допомогою спостережень орбітальних апаратів, які досліджуватимуть місцевість на південному полюсі Місяця до і після посадки космічних кораблів. Зібрані дані можуть визначити справжній вплив приземлення Starship на крижаний реголіт.

Перед тим як корабель Starship доставить астронавтів з орбіти навколо Місяця на його поверхню у 2026 році в рамках місії "Артеміда-3", він має здійснити демонстраційну посадку. Вчені кажуть, що вивчення наслідків цієї посадки покаже, як Starship впливає на місцевий водяний лід.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини