MENU

"Ситуація на фронті впливає на все": експерт розповів, як Україна може повернути окуповані території та вступити в НАТО

430 0

"Ситуація на фронті впливає на все": експерт розповів, як Україна може повернути окуповані території та вступити в НАТО

Угода щодо миру в Україні напряму залежить від подій на фронті. Країна-агресор Росія добровільно вже окуповані території не віддасть, і тому будь-яким перемовинам щодо миру має передувати деокупація захоплених загарбниками земель.

Про це OBOZ.UA розповів експерт, відомий історик і дипломат Олександр Левченко. Він підкреслив: щоб вступити в НАТО і мати будь-які безпекові гарантії, спочатку треба закінчити війну в Україні, інформує UAINFO.org.

Зрозуміло, що фізична міць українських захисників базується на військовій допомозі від партнерів України. Проте її зараз не вистачає навіть на те, щоб не втрачати українські землі. Тому є великий ризик втрати нових територій, зауважив Левченко.

"Ми вже втратили частину територій, і так просто Росія їх не віддасть. Тобто, бажано відбивати їх військовим шляхом. Проте ми бачимо: поки що не хватає у нас ресурсів. Тому що для того, щоб повернути своє, рівень допомоги має збільшиться в рази", – сказав експерт.

Читайте також: Передали Україні лише половину з обіцяного: президент Румунії розкритикував НАТО

І хоча наразі об'єми допомоги збільшуються, їх "зростання відбувається на якісь відсотки, а далеко не в рази", тому небезпека нових втрат дуже реальна.

Але змінити ситуацію можуть лише самі українці, зауважив Левченко. Лише через успіхи ЗСУ можна буде розраховувати на збільшення допомоги.

"Ситуація на фронті впливає на все. На вступ до Євросоюзу, на вступ до НАТО, на те, який рівень підтримки буде. Чим краще ми будемо воювати, якщо будуть конкретні результати на фронті, буде і рівень підтримки набагато більший", – вважає експерт.

Таким чином, майбутня доля України може визначитись лише на полі бою. І навіть вступ до НАТО, який в нас навіть прописано у Конституції, наразі так само залежить від подій на лінії фронту.

Читайте також: “Ми б, напевно, погодилися": президент Чехії приголомшив заявою про окупацію частини України

"Було сказано що під час війни Україна, запрошення до НАТО, на відміну від запрошення у ЄС, не отримає. Річ у тому, що запрошення на вступ в Євросоюз відрізняється від запрошення до вступу у НАТО. Після останнього процедура вступу досить коротка, рік максимум. А до Євросоюзу можна вступати протягом десятиліть", – пояснив Левченко.

Вступ до НАТО як питання майбутньої безпеки України можна буде розглядати лише після закінчення війни. При цьому потрібно завершити війну або перемогою, або хоча б без поразки, зауважив експерт.

"Ось тут і важлива позиція наших партнерів: наскільки довго вони будуть нас якісно підтримувати в цій боротьбі", – додав він.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини