MENU

Несправний Boeing Starliner залишив астронавтів у космічній пастці на 54 дні: і кінця цьому не видно

401 0

Несправний Boeing Starliner залишив астронавтів у космічній пастці на 54 дні: і кінця цьому не видно

Пара американських астронавтів-ветеранів – 58-річна Суніта Вільямс і 61-річний Баррі "Бутч" Вілмор 5 червня 2024 року вирушили до Міжнародної космічної станції (МКС). Їхня місія мала тривати на 8 днів, проте через несправності двигунів і гелієвих зв’язків на новій випробувальній капсулі Boeing Starliner вони залишаються в космічній пастці уже 54 дні. І кінця їхнім випробуванням ще не видно.

Інженери намагаються дистанційно полагодити несправний космічний корабель Boeing, проте точної дати повернення астронавтів на Землю не називають. Адже є побоювання, що зворотна дорога додому Суніти Вільямс і Баррі Вілмора може закінчитися катастрофою, пише DailyMail, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.

Космічне агентство NASA і Boeing неодноразово заявляли, що астронавти не застрягли й що в разі надзвичайної ситуації вони можуть полетіти додому на Starliner. Проте інженери все ж намагаються усунути всі несправності космічної капсули, аби виключити будь-які можливі технічні збої під час повернення Вільямс та Вілмора на Землю.

Читайте також: Астронавти NASA застрягли в космосі через несправність Boeing Starliner: що відомо та як SpaceX може виконати рятувальну місію

Цікаво, що усі ремонтні роботи на Starliner виконуються дистанційно, жодного інженера не відправляли у космос. Інженери Boeing впродовж цих вихідних 27-28 липня успішно випробувавши 27 маневрених двигунів у капсулі компанії Starliner, яка зараз пристикована до Міжнародної космічної станції.

Випробування підтвердили хорошу роботу системи керування реакцією (RCS) двигунів, які раніше стикалися з проблемами, і підтвердили, що відомі витоки гелію в системі руху капсули залишалися стабільними та не погіршувалися. Тож випробування показують, що двигуни будуть працювати належним чином під час можливого повернення космічного корабля на Землю.

Очікується, що наприкінці цього тижня NASA проведе масштабний огляд, щоб оцінити дані випробувань і визначити готовність капсули безпечно повернути Вілмора і Вільямс додому.

Керівник програми комерційного екіпажу NASA Стів Стіч визнає, що розглядаються і резервні варіанти повернення астронавтів, включаючи капсулу Dragon від SpaceX.

Нагадаємо, що капсула Boeing Starliner стартувала зі штату Флорида на борту ракети-носія Atlas V компанії United Launch Alliance 5 червня, а через кілька годин космічне агентство повідомило, що в капсулі сталося два витоки.

Під час пристикування капсули до МКС 6 червня було виявлено ще один витік, а через кілька днів, 10 червня, помітили ще один. Окрім витоку гелію, під час польоту тимчасово вийшли з ладу п'ять двигунів, чотири з яких знову запрацювали, а п'ятий був відключений.

Астронавти-ветерани Вільямс і Вілмор, попри своє невдале становище, змушені працювати, проводячи наукові експерименти та доглядаючи за космічною станцією.

З моменту прибуття на МКС вони проводять ультразвукове дослідження своїх вен, щоб зібрати дані про те, як космос впливає на організм людини. Астронавтам також доручили виконати роботу на борту, зокрема заправляти охолоджувальну рідину в одному з водяних помп станції, замінити помпу для обробки сечі, а також провести інвентаризацію запасів їжі на МКС.

Читайте також: Астронавтам на МКС довелося ховатися: у космосі розвалився російський супутник

Перед польотом Суніта Вільямс сказала, що усвідомлювала, що природа випробувального польоту означала, що їй і Вілмору, можливо, доведеться імпровізувати. "Ми очікуємо, що все піде за планом. Але якщо цього не станеться, ми візьмемо хвилинку, проаналізуємо це та поговоримо про це, і все буде добре", - наголосила Суніта перед польотом.

Після кількох незапланованих тижнів перебування у космосі Суніта Вільямс все ж висловила сподівання на вдале завершення місії. "Наша впевненість у місії висока. Я не скаржуся, що ми тут ще на пару тижнів", – сказала 58-річна астронавтка.

Варто зазначити, що представники Boeing і NASA вперше помітили проблеми з Starliner ще до того, як капсула злетіла з астронавтами у космос. Спершу запуск був запланований на 6 травня, але коли науковці виявили витік гелію з клапана, то припинили місію.

Інженери підозрювали, що проблема виникла через дефект гумового ущільнювача розміром з ґудзик сорочки, і сказали, що навіть якщо витік посилиться, з ним можна впоратися під час польоту. Тож призначили запуск на 1 червня.

Однак Starliner знову зазнав нещастя, коли капсула була автоматично зупинена комп’ютерною системою за кілька хвилин до зльоту. Проте останні перевірки все ж дозволили запуск капсули на 5 червня.

Фіаско зі Starliner додало ще більше незручностей компанії Boeing, чий відділ комерційної авіації потерпає від скандалів та катастроф. Адже на початку 2024 року літак 737 MAX розірвався під час польоту над Портлендом. А ще два інших літаки MAX розбилися у 2018 і 2019 роках, в результаті чого загинуло понад 300 осіб.

Boeing звинувачують у тому, що вона ставить прибуток вище за безпеку. Проте керівники компанії пообіцяли покращити якість своєї продукції після серії катастрофічних аварій.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини