ЗМІ розкрили особливості нового дрону росіян "Гербера"
РФ опублікували відео з новим дроном, який був збитий у ніч на 24 липня та не був одразу ідентифікований. Це той самий дрон, який має фюзеляж із пінопласту та зібраний з доволі низькою культурою виробництва, пише Defense Express, інформує UAINFO.org.
І попри це, ворог все ж таки вирішив їм похизуватись та показав відео, завдяки якому не лише стала відома назва нового БПЛА - "Гербера", а й ряд додаткових і доволі важливих деталей.
An unknown UAV, whose wreckage was found in Kiev and which appeared in the "Alabuga Polytechnic" video, turned out to be a certain "Gerbera" developed by the N. F. Gastello Design Bureau, equipped with a camera.
— MD (@distant_earth83) July 28, 2024
As reported in a newly released video, the "Gerbera" can be used in… pic.twitter.com/XK8j7yZpYq
Слід зазначити, що оригінальне відео розповсюджено російським підрозділом "Сталинские соколы", який тісно пов'язаний із "Алабугою", де виробляються Shahed-и. І саме зображення цього іранського дрона, разом із радянським прапором, зображено на шевроні підрозділу. А з огляду на те, як і з чого зібрано вже російську "Герберу", вочевидь саме іранський дрон для працівників "Алабуги" залишається недосяжною верхівкою технологій.
Як заявлено, "Гербера" може вироблятися у трьох варіантах: дрон радіоелектронної розвідки, камікадзе, або хибна ціль. З огляду на те, що відомо про збитий зразок, то перехоплено було не версію для завдання ударів.
Водночас саме ударна версія заслуговує додаткової уваги. Для наведення на ціль використовується телевізійний канал з доволі посередньою камерою. Таким чином наведення на термінальній ділянці здійснюється оператором вручну, як FPV-дроном.
Читайте також: Росія намагається скопіювати морські дрони України, але це провал, - BI
Тобто точність залежить від майстерності оператора. І на відео якраз зафіксовано, як оператор схибив. І те, що відео з цим дублем було опубліковано вже прямо говорить, що кількість "Гербер" у ворога наразі обмежена кількість. Але тут окремо цікавий факт наявності на дроні камери, в той час, коли Shahed атакує закладену у пам'ять точку координат.
Це може натякнути на те, що дальність польоту дрона із бойовою частиною достатньо мала і знаходиться у межах дальності прямого радіозв'язку. Тобто у межах декількох десятків кілометрів та до сотні кілометрів, якщо використано ретранслятор. Але перша збита "Гербера" була оснащена 4G-модемом, що дозволяє у певних районах мати швидкісний канал зв'язку для передачі відео.
Варто зазначити, що наразі під питанням залишається дальність польоту цього дрона. Але цілком вірогідно, що вона може вимірюватись у межах від 300 км без бойової частини. Тобто задачі розвідки, зокрема фіксації роботи радіолокаційних систем із передачею інформації у режимі онлайн, знову ж, через українську мобільну мережу, для цього БПЛА можливі. Як і використання у ролі хибної цілі, яка має відносно малу вартість.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки