Time написав про "прохолодні" відносини між Камалою Гарріс та Володимиром Зеленським
Віцепрезидентка США Камала Гарріс у лютому 2022 року, за лічені дні до повномасштабного вторгнення Росії в Україну, відхилила запропоновану українською стороною ідею превентивних санкцій проти Москви.
Про це йдеться в матеріалі газети Time, повідомляє "Європейська правда", інформує UAINFO.org.
Автор статті Саймон Шустер розповідає про зустріч Гарріс і Володимира Зеленського на полях Мюнхенської безпекової конференції у 2022 році. Обидва співрозмовники тоді погодились, що напад Росії з великою ймовірністю станеться найближчим часом.
Зеленський закликав США ввести превентивні санкції проти Росії, стверджуючи, що це змусить Владіміра Путіна переглянути своє рішення про вторгнення, а також надати Україні всю необхідну зброю – зокрема зенітні системи, винищувачі та артилерію.
Читайте також: Гарріс випереджає Трампа за підтримкою в чотирьох ключових штатах із семи, – Bloomberg
За словами присутніх українських посадовців, Гарріс відкинула обидві пропозиції.
Як пояснив співрозмовник Time у Білому домі, США вважали загрозу санкцій ефективнішим засобом стримування, аніж їхнє запровадження, а надання Україні зброї могло б зміцнити переконання Путіна в тому, що Україна є "державою-клієнтом НАТО".
"Віцепрезидентка Гарріс була рішучим прихильником тривалої підтримки України з боку США і неодноразово висловлювала непохитну прихильність підтримці народу України, який захищається від жорстокої агресії Росії", – додав він.
У статті Time стверджується, що саме зустріч 2022 року "задала тон у відносинах" Зеленського та Гарріс, "які ніколи не були особливо теплими" (хоча не пояснюється, чому саме).
Читайте також: "Секс Ді Венса з диваном" та діпфейк Гарріс. Дайджест брудних технологій на виборах США
Згадується, що віцепрезидентка ніколи не була в Україні, зокрема й після повномасштабного вторгнення, хоча зустрічалась із українським президентом шість разів, востаннє – на полях Глобального саміту миру у Швейцарії в червні.
"Під час зустрічей з українськими посадовцями в останні роки вона справді виявляла співчуття до їхньої долі, як сказав один з них, "але я б назвав це формальним співчуттям, відповідно до протоколу", – пише Саймон Шустер.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки