Метеоритний потік Персеїди "запалить" небо: коли і як спостерігати за яскравим зорепадом
Одним з найвідоміших та найяскравіших метеорних дощів у році є Персеїди. Цей зорепад можна спостерігати з середини липня до кінця серпня, проте пік його активності цьогоріч припадає на 11-12 серпня.
Деякі Персеїди з’являються ввечері, але "душ" метеоритів можна буде побачити з 23:00 і до світанку. Цього року Місяць буде видно на 50% під час піку зорепаду і він зайде близько півночі, що забезпечить ідеальні умови для спостережень за яскравим космічним дощем, інформує UAINFO.org з посиланням на Space.com.
Як виникає метеоритний дощ
За словами науковців, метеорні дощі виникають, коли орбіта Землі перетинає шлях комети. Скелясті уламки, залишені кометою, згорають, коли вона входить в атмосферу планети. Щодо Персеїд, то вони виникають, оскільки Земля проходить через фрагменти льоду та каміння, залишені кометою Свіфта-Туттля.
За даними NASA, Персеїди є рясним зорепадом, можна спостерігати близько 100 спалахів на годину. Проте траплялось, наприклад, у 2016-му, що вчені фіксували й 150-200 метеорів на годину.
Під час входження в атмосферу планети метеороїд Персеїд рухається на швидкості близько 214 365 кілометрів на годину. У цей момент він називається метеором. Більшість метеорів невеликі, розміром з піщинку, часто жоден з них не досягає поверхні планети. Але якщо це все ж таки відбудеться, він уже називатиметься метеоритом.
Читайте також: Літній сезон "падаючих зірок": які метеорні потоки можна побачити найближчим часом
Температура метеорів досягає 1650 градусів за Цельсієм, коли вони входять в атмосферу, вони нагрівають та стискають повітря навколо себе. Більшість фрагментів стають видимими спостерігачам на землі, коли вони опиняються на висоті приблизно 97 кілометрів.
Як спостерігати за Персеїдами
Персеїди – це метеорні потоки названі на честь сузір'я Персея, яке розташоване в Північній півкулі. Щоб побачити Персеїди, необхідно зосередитись на цьому сузір'ї. На небі воно розташовується поруч із яскравішим і відомішим сузір'ям Кассіопеї.
В астрономічних журналах Персеїд описують як "багато яскравих і фрагментованих метеорів", які залишають за собою стійкі потяги.
У цю пору року також активні метеорні потоки Дельта-Акварид та Каппа-Лебедів.
Астрологи наголошують, щоб максимально насолодитись "зорепадом", потрібно вийти на відкриту місцевість подалі від світла ліхтарів. Адже метеоритні дощі найкраще видно на темному небі. Перед спостереженням потрібно вимкнути усі гаджети й дати очам достатньо часу для адаптації до темряви.
Для перегляду Персеїд не потрібен досвід. А лише теплий плед і термос із смачним какао. Адже ця дивовижна космічна вистава триватиме до самого ранку.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки