Імперія під сумнівом: Курська операція змусила росіян зацікавитися війною, – WP
Росія переходить від самовдоволення до усвідомлення власної недосконалості.
Українська операція в Курській області стала шокуючим ударом по кремлівському режиму, адже вона підриває саму сутність побудованої в РФ імперіалістичної ідеології. Про це пише The Washington Post, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.
Автор публікації зазначає, що повномасштабне вторгнення РФ в Україну було проявом "неоімперіалістичного реваншизму", в межах якого Росія заперечувала суверенітет і власну ідентичність України. Навпаки, Україна розглядалася як частина "великої Росії", якій варто повернутися в рідне лоно.
Читайте також: Чому росіян з Курської області евакуюють на окуповану територію України: відповідь ЦПД
"Ці помилки були розвіяні наполегливим опором України та сплеском українського націоналізму, який супроводжував її воєнні зусилля. І тепер, замість відновлення зниклої російської імперії, Путін спостерігає, як стають усе очевиднішими вразливі місця його власної країни", – пише автор статті.
Окрім виконання суто військових завдань, українська операція під Курськом досягла принаймні однієї психологічної мети: "прорватися крізь серпанок російського самовдоволення щодо війни — яка мала обмежений вплив на життя більшості звичайних росіян".
Читайте також: Спілкуються в побуті українською та ображені на Росію: військовий розповів про жителів Курської області
"З минулого тижня росіяни, а не українці, почали цікавитися в соцмережах та блогах, чи безпечна найближча до району бойових дій атомна станція, дивитися відео своїх молодих солдатів строкової служби, взятих у полон, і мирних жителів, позбавлених притулку, у міру того, як Курська область зникає за активною лінією фронту", – написала Анна Немстова в журналі The Atlantic.
Академік Гарвардського університету (США) Волтер Клеменс вважає, що незалежно від подальшого розвитку ситуації Україна вже продемонструвала "крихкість усієї системи Путіна" — не лише її розвідки та армії, але й життєздатності системи диктатури загалом.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки