ISW: операція ЗСУ в Курській області створює відчутний вплив на оборону, логістику та безпеку в Росії
Українська операція в Курській області чинить відчутний оборонний, логістичний і безпековий вплив на території Росії. ЗСУ заблокували деякі траси та залізничні колії, якими росіяни підвозили техніку й сили окупантам на фронт в Україні.
Щоб стримати наступ на своїй території, уряд РФ вводить режим НС в інших регіонах і продовжує вербувати в армію новобранців. Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW), передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
За словами аналітиків, доступні супутникові знімки від 12 серпня показують нещодавно виритий ряд польових укріплень, враховуючи траншеї й протитранспортні рови на південний захід від Льгова вздовж шосе E38 Льгов – Рильськ – Глухів (на північний захід від Суджі). А додаткові знімки про 13 серпня та кадри, зібрані між 6 та 11 серпня, показують нещодавню появу польових укріплень поблизу шосе 38К-024 на південь від Льгова.
Вони розташовані приблизно за 17 км на північ від найдальшої заявленої межі українського просування в Курській області, що говорить про те, що російські війська стурбовані можливим продовженням і швидким українським механізованим наступом на північ у межах регіону.
"Російські сили, мабуть, особливо стурбовані великими автомагістралями і, ймовірно, намагаються превентивно захистити важливі наземні лінії зв'язку, щоб перешкодити українським маневрам, особливо вздовж маршрутів E38 та 38K", – припустили в ISW.
Також операція ЗСУ вплинула на російську залізничну логістику, про що заявила білоруська спільнота залізничників із посиланням на внутрішні джерела. За її даними, держкомпанія сусідів "Російські залізниці" проінформувала Мінськ про припинення руху поїздів із усіх станцій "Білоруської залізниці". Починаючи з 12 серпня, вздовж Орловсько-Курського відділення Московської залізниці поїзди не їздять через "масштабне оперативне перекидання військ у напрямку Курської області" та рух вантажних поїздів для військових логістичних цілей.
Губернатор Бєлгородської області РФ В'ячеслав Гладков також оголосив про надзвичайний стан у регіоні, що дозволить владі обмежити рух у таких зонах. Аналітики зазначили, що росіянам це знадобилося або для забезпечення логістичної підтримки прикордонних районів цього регіону, або для вжиття оборонних заходів у Курській області.
Паралельно російський уряд продовжує набір в армію для підтримки операцій на курському прикордонні. Опозиційне російське видання Mobilization News 14 серпня повідомило, що російські сили направлять строковиків весняного призову з Московської, Ленінградської, Калінінградської, Свердловської, Мурманської та Самарської областей "для надання допомоги російським військам, що борються в Курській області".
Це викликало негативну реакцію з боку активістів із прав людини та родичів, які протестують проти використання призовників у активних бойових діях.
"Російські опозиційні видання повідомили 14 серпня, що ЗС РФ змушують призовників, які пережили початковий український наступ до Курської області, підписувати контракти з міноборони РФ і повертатися на фронт під Курськ", – додали в ISW.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки