Росія зняла з фронту в Україні кілька тисяч солдатів для відбиття атаки ЗСУ на Курщину – CNN
Росія, ймовірно, перекинула кілька тисяч своїх військових з території України до Курської області. Потенційно це може послабити наступальні зусилля РФ на українській території.
Водночас перекидання частини російських сил не означає, що російський диктатор Володимир Путін відмовився від намірів окупувати Донбас та продовжувати бойові дії на півдні України, зокрема у Запорізькій області. Про це пише CNN, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
З посиланням на коментарі двох високопоставлених посадовців США, видання повідомило, що Росія, ймовірно, перекинула кілька тисяч своїх військових з окупованих територій України до Курської області, аби протидіяти "напрочуд успішному українському наступу всередині російських кордонів". І це у перспективі може послабити військові зусилля Москви на території України.
Які саме сили Росія змушена була забрати з України, наразі встановлює американська розвідка. Однак, стверджують джерела CNN, йдеться про "численні підрозділи розміром бригади, що складаються щонайменше з 1000 військовослужбовців кожен".
Читайте також: На Курщині під удар ЗСУ знову потрапила велика колона військ Путіна: пропагандист поскаржився на "ідіотів у командирах"
"Для нас очевидно, що пан Путін і російські військові перенаправляють деякі ресурси, деякі підрозділи в Курську область, щоб нібито протидіяти діям українців", — заявив CNN у четвер речник Ради національної безпеки Джон Кірбі.
На думку посадовця, це переміщення російських військ "не означає, що пан Путін відмовився від військових операцій у північно-східній частині України або навіть на південь, у напрямку до таких місць, як Запоріжжя", там, констатував Кірбі, "все ще йдуть активні бої".
Водночас це перекидання військ Росією змусило Захід усвідомити "приголомшливу ймовірність": операція Сил оборони, яку там сприймали як "донкіхотську спробу України принизити Путіна" насправді може мати значний стратегічний вплив на ситуацію на полі бою. І масштаби цього впливу залежатимуть від того, як довго Україна зможе утримувати підконтрольні ЗСУ російські території.
"Українська операція вразила американських чиновників, особливо те, як українські військові змогли зберегти її деталі в такій таємниці — вторгнення навіть застало зненацька офіційних осіб США, кажуть посадовці", – пише видання.
У США припускають, що операція на Курщині створює ризики для України щодо послаблення її оборони вздовж лінії фронту. Однак вона також може відволікти російські війська, що цього літа поволі просувалися на українській території.
За даними України, наразі під контролем Сил оборони перебуває понад 1 тис кв км територій Курської області РФ, кількість росіян, що змушені були залишити свої домівки, обчислюється десятками тисяч. І це, за словами неназваних високопоставленого посадовця США та представника європейської розвідки, дає уявлення про ймовірну головну мету операції: створення "стратегічних дилем" для Путіна.
Читайте також: Росія віддає пріоритет наступу на Донбасі, а не захисту Курської області, – ISW
Водночас на окупованих територіях України перебувають сотні тисяч російських військових. І перекидання кількох тисяч з них до Курської області у короткостроковій перспективі навряд чи матиме значний вплив.
Водночас провадить далі CNN, Москва також поки, схоже, не кидає на Курщину свої "більші та краще навчені" підрозділи. Одне з двох джерел видання у західних розвідках зазначає, що Росія переважно намагається зміцнити оборону Курська непідготовленими призовниками з інших частин РФ.
"Ми ще не бачили значного переміщення [російських військ], і ми не можемо сказати, чи це лише тому, що вони тільки почали переміщати сили, чи у них просто немає сил для переміщення", – цитує CNN слова одного зі своїх співрозмовників.
Читайте також: Росія перекидає у Курську область тилові підрозділи, тому на фронті не спадає інтенсивність боїв, – Нацгвардія
Окрім сил, які було перекинуто з території України, для захисту Курської області РФ перекидає також особовий склад з Ленінградського військового округу та Калінінграда, вважають у США.
Водночас додає видання, американські посадовці та їхні колеги з інших західних країн, визнаючи "обмежений успіх Курської операції", вважають, що Україна навряд чи зможе утримувати під своїм контролем частину цього російського регіону упродовж тривалого часу. При цьому вони вважають, що поки надто рано судити про те, як ця операція вплине на подальший перебіг війни.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки