MENU

"Репресивний щодо України": МПК заборонить українцям на Паралімпіаді ігнорувати росіян

290 0

"Репресивний щодо України": МПК забороняє протести на Паралімпіаді-2024, що це означає для України

Кулак догори та ігнорування "нейтральних" спортсменів на пʼєдесталі пошани — так українська збірна реагувала на присутність росіян і білорусів на чемпіонаті Європи-2024 з параплавання, що проходив у квітні в португальській Мадейрі.

Пізніше президент Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич розповів, що організатори негативно сприйняли цей жест та просили українську команду припинити демонстрації. Проте після наради з представниками міжнародних спортивних організацій українській команді "сказали, що поки не будуть виявляти жодної реакції на [цю] поведінку", інформує UAINFO.org з посиланням на  Суспільне Спорт.

Утім, у червні команди отримали від Міжнародного паралімпійського комітету документ, у якому були прописані правила щодо демонстрацій на Паралімпіаді-2024, що триватиме з 28 серпня до 8 вересня у столиці Франції Парижі. Фактично він забороняє будь-які форми протестів, а отже українські спортсмени не зможуть проявляти свою позицію щодо представників країн-агресорок або війни в Україні таким чином, як вони це робили на Євро з плавання та інших змаганнях.

На пресконференції, що відбулася в Києві напередодні старту Ігор, Сушкевич назвав ці положення "репресивними", такими, що порушують права людини, а також виступають "проти миру".

Про що йдеться в документі

Згідно з правилами, описаними в положеннях, "жоден вид демонстрації, протесту або політичних заяв не дозволені на будь-яких паралімпійських обʼєктах або в інших зонах, повʼязаних з Паралімпійськими іграми". Це стосується і жестів, і "поведінки, яка включає будь-які неприпустимі елементи" та "суперечить паралімпійському баченню, місії, меті чи цілям МПК або паралімпійського духу та ідеалам", зриває змагання, церемонії чи підготовку команд.

Читайте також: Ярослава Магучіх пожертвувала частину призових за "золото" Олімпіади-2024 на лікування бійцям ЗСУ

Також прописані заборони на виступи, що містять "ворожість, упередження або незаконну дискримінацію за ознаками раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, національного чи соціального походження, інвалідності чи іншого захищеного статусу", "насилля, погрози, образливі коментарі чи поведінку", виступи, повʼязані з "заподіянням фізичної шкоди" або "шкоди майну".

Заборона поширюється на всю делегацію, тобто не лише на спортсменів, а й будь-яких учасників події (тренерів, персоналу, офіційних осіб). Протестувати не дозволено на всій території Паралімпіади: спортивних аренах, роздягальнях, зонах для тренування, нагородження, підготовки, відпочинку, тестування на допінг, медобслуговування, пресконференцій, інтервʼю, а також паралімпійського селища, в якому, зокрема, проживають спортсмени. Бан на подібні акції й висловлювання поширюється й на збори команд та використання як майданчика ЗМІ й соцмереж.

Якщо МПК стане відомо про порушення, на учасників чекає судовий трибунал, а призначена комісія може накласти санкції.

Серед можливих покарань:

  • дискваліфікація від змагань, церемоній чи інших подій Паралімпіади;
  • конфіскація медалей і нагород, здобутих під час Ігор;
  • попередження;
  • штраф;
  • позбавлення акредитації;
  • заборона на участь в наступних Паралімпіадах чи інших змаганнях;
  • усунення від роботи й іншої діяльності, повʼязаної з МПК;
  • вимога пройти освітню програму або програму підготовки;
  • вимога надати вибачення за свої дії;
  • позбавлення права на почесний титул "PLY" ("паралімпійця").

Учасники не мають права оскаржити санкції, що поширюватимуться на Паралімпійські ігри-2024. Згідно з документом, будь-якій апеляції, окрім як щодо складу комісії, заборонені.

Як реагує на документ Паракомітет України

Валерій Сушкевич розкритикував МПК за те, що той не провів таку саму перевірку й відбір російських і білоруських атлетів, як це зробив Міжнародний олімпійський комітет (МОК), і натомість карає українських атлетів. На Олімпійських іграх-2024 виступив 31 "нейтральний" спортсмен, тоді як на Паралімпіаді очікується 85-90.

"Я ставив питання президенту МПК [Ендрю Парсонсу]: чи він розуміє, що вони роблять світову паралімпійську спільноту заручником убивств, ґвалтувань, насильства, окупації в Україні, що вони поєднують з цим паралімпійський спорт, толерують допуск так званих "нейтральних" атлетів без критеріїв нейтральності, [хоча] відкрито читають, що Російський паралімпійський комітет підтримує "СВО" в Україні. Відповіді немає. Є інша відповідь: вони зробили селекцію щодо України, українських спортсменів, тренерів, менеджерів, лікарів національної паралімпійської команди", — висловився очільник українського Паракомітету щодо нових правил про демонстрації.

Сушкевич назвав документ "репресивним щодо України та всіх тих, хто намагається боротися проти суб'єктів, які підтримують війну". Жест із піднятим догори кулаком, на його думку, символізує боротьбу за мир, що відповідає принципам паралімпійського руху.

"А мир — це політика чи ні? Це право людини, кожного з нас жити без війни, в мирі. [...] [МПК] зробив висновки не стосовно суб'єктів, що підтримують убивства в Україні, а щодо нас. Це репресії, відкритий виступ керівництва МПК проти прав людини, проти права на мир. А я хочу нагадати, що Генеральна асамблея ООН на своєму засіданні підтвердила, що однією з головних місій олімпійського й паралімпійського спорту є боротьба за мир. Це не рішення України, не рішення Європи. Це ООН".

Читайте також: Стало відомо, чому Магучіх лежала у спальнику та міняла шкарпетки перед "золотом" Олімпіади-2024

У відповідь на запитання щодо можливих правових викликів у Парижі, повʼязаних із санкціями, Сушкевич запевнив, що Паракомітет України готовий захищати українських спортсменів та інших членів делегації.

"У Сочі [під час Ігор-2014] я був під паралімпійським судом за те, що ми провели акцію протесту в паралімпійському селищі проти окупації Криму. Я її очолив, — згадує президент НКСІУ. — Мені тоді сказали, що йдеться про виключення України з міжнародного паралімпійського руху. А ми просто тоді казали: "Peace for All" ("Мир для всіх")".

На думку Сушкевича, документ, який підготували до Паралімпіади-2024, "страшенний" з точки зору санкцій, які загрожують команді. Водночас президент каже, що комітет думає над варіантами, як виступати за мир у межах правил.

"Я в них [МПК] хочу запитати: якщо наша спортсменка побачить цю ганьбу — що поруч із нею стоятиме суб'єкт паралімпійського спорту Росії — і розплачеться, чи це буде політичним жестом? Цинізм того, що вони роблять з точки зору так званої політики, очевидний. Ми боремося за мир для всіх, проти війни, насилля та вбивств і думаємо, що МПК не може бути осторонь цієї боротьби. Він повинен із цим боротися — це сказала ООН. Але ми шукаємо варіанти прояву, які могли б бути в системі наших дій. Це дуже важко".

Перед Паралімпіадою Сушкевич планує провести ще одну пресконференцію, але вже в медіацентрі в Парижі. "Цікаво, вони мене в кайданах виведуть, якщо я скажу все, що сказав вам? Але я це зроблю", — підсумував керівник Паракомітету.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини