MENU

Відлуння Другої світової: Україна вдалася до незвичного способу збиття дронів РФ, – Forbes. ВІДЕО

1385 0

Відлуння Другої світової: Україна вдалася до незвичного способу збиття дронів РФ, – Forbes. ВІДЕО

Щоб не витрачати десятки тисяч доларів на збиття російських безпілотників, ЗСУ довелося проявити винахідливість.

Як пише Forbes, російські війська активно використовують безпілотники, зокрема – розвідувальні. Аби не збивати їх дороговартісними ракетами класу "земля-повітря" по 100 тисяч доларів за штуку, Збройні сили України вимушені імпровізувати. У пошуках більш дешевих способів протидіяти російським дронам, українські військові організували пересувні флотилії вантажівок, озброєних кулеметами, інформує UAINFO.org з посиланням на УНІАН.

Крім того, для цих цілей використовується навчально-тренувальний літак Як-52 з дробовиком на задньому сидінні. Ба більше, військові навіть навчили операторів дронів таранити російські безпілотники українськими.

Читайте також: Українці на Як-52 відстрілюють ворожі дрони з дробовика, - Forbes

"Зараз українські екіпажі збивають російські безпілотники з кулеметів, встановлених у носовій частині транспортних вертольотів Мі-8. Це відлуння Другої світової війни, коли кулеметники в носових частинах важких бомбардувальників захищали свої літаки від ворожих винищувачів. Цього тижня в мережі з'явилося відео, на якому зображений один озброєний гарматою Мі-8. На відео навідник, затиснутий між пілотом і другим пілотом вертольота, стріляє з кулемета через носове скло, підриваючи безпілотник, що пролітає прямо під вертольотом", – йдеться у матеріалі.

 

 

Гелікоптер Мі-8 завжди мав можливість нести гармати під консолями крила. Також їх можна встановлювати на відкритих бокових дверях. Лише кілька варіантів були озброєні гарматами "під носом". Але, імовірно, будь-яка модель із прозорим склінням може бути оснащена таким озброєнням. 

"Українська армія має кілька типів Мі-8 з носовим склінням у своєму парку, який налічує близько 75 Мі-8 та аналогічних Мі-17: це близько 50 довоєнних вертольотів, мінус 25 втрат воєнного часу, плюс 50 нових Мі-8/17, які Україна отримала від своїх союзників. На довоєнних фотографіях кілька українських Мі-8 зображені з брезентовими закрилками, що натякає на можливу майбутню роль гелікоптерів як мисливців за безпілотниками", – наголошує автор матеріалу. 

Читайте також: РФ зі "страшною ефективністю" глушить дрони, проте Україна знайшла рішення, – The Economist

Кабіна Мі-8 достатньо велика для трьох членів екіпажу, які сидять пліч-о-пліч: двох пілотів і навідника. Це незручне розташування, яке ще більше ускладнюється димом, що наповнює кабіну з кожним пострілом з гармати. Але це не означає, що Мі-8 з кулеметником на борту не є ефективним "вбивцею безпілотників". Один з найперших випадків збиття сучасного безпілотного літального апарату стався саме так – це було в Боснії, на початку 1990-х років. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини