"Енергоатом" анонсував будівництво Чигиринської АЕС у Черкаській області
"Енергоатом" готується до реалізації проекту з будівництва Чигиринської атомної електростанції в Черкаській області.
Як повідомляє пресслужба компанії, енергетична стратегія України на період до 2050 року передбачає збільшення потужності вітчизняної атомної генерації, інформує UAINFO.org.
"Тож команда "Енергоатома" активно працює над пошуком нових майданчиків для будівництва. Найбільш перспективним з них є Чигиринський, поблизу містечка Орбіта у Черкаській області. Там планується зведення чотирьох нових енергоблоків за технологією AP1000", - йдеться в повідомленні.
Читайте також: "Це було б дуже спокусливим": Маломуж пояснив, що міг би дати Україні контроль над Курською АЕС
Як зазначили в "Енергоатомі", вже зроблено перший крок в реалізації цього проекту. Так, під час засідання позачергової 51-ї сесії депутати Чигиринської міської ради ухвалили рішення щодо:
- надання дозволу на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в постійне користування АТ "НАЕК "Енергоатом";
- передачу земельних ділянок загальною площею 38,1493 га в постійне користування АТ "НАЕК "Енергоатом".
"Енергоатом" має намір відродити Орбіту, зробивши її одним із найсучасніших містечок на кшталт Нетішина, Южноукраїнська чи Вараша. Успішна реалізація цих планів, безумовно, є вагомою інвестицією у повоєнне відновлення та підтримку енергетичної безпеки держави", - наголосив керівник "Енергоатома" Петро Котін.
За його словами, впровадження інноваційних ядерних технологій зробить Україну лідером у сфері атомної енергетики з унікальним досвідом та власними технологічними рішеннями.
Читайте також: Росія може готувати ядерну провокацію: у ЦПД і МЗС відреагували
Зазначимо, проект атомної станції біля Чигирина розглядали ще за часів СРСР, але він був зупинений у 1989 році через аварію на Чорнобильській станції.
Наразі на території Україні є п'ять АЕС, із них підключені до енергосистеми та генерують електроенергію три: Південноукраїнська, Рівненська, Хмельницька. Ще є Чорнобильська та Запорізька атомні електростанції, але перша не генерує електроенергію, а друга перебуває на тимчасово окупованій території.
Україна планує побудувати дев'ять нових енергоблоків за технологією AP1000 у співпраці з Westinghouse. Перші два з них споруджуватимуть на майданчику Хмельницької АЕС, один – на Рівненській, два – на Південноукраїнській АЕС.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки