Який вигляд має "Титанік" після 112 років під водою: дослідники знайшли втрачену статую Діани і показали фото корабля
Американська фірма RMS Titanic Inc., яка юридично володіє правами на 112-річні останки затонулого легендарного пасажирського лайнера "Титанік", завершила свою першу експедицію з 2010 року та дев’яту загалом. Дослідницька група оприлюднила нові зображення з унікальними знахідками із судна.
Експерти зробили нові фото корпусу корабля, що лежить на дні Північної Атлантики. А також показали світлини знайденої на дні бронзової статуї Діани, яку вважали втраченою назавжди, пише EuroNews, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
Корабель руйнується
За роки, що минули після того, як найбільше пасажирське судно преміумкласу британської компанії White Star Line затонуло після зіткнення з айсбергом під час першого свого рейсу 14 квітня 1912 року, дослідники вже презентували приголомшливі зображення носової частини лайнера, на борту якого загинуло 1517 людей. Проте нові фотографії, зроблені цього літа, показують, що корабель дещо змінився.
Зокрема під час останньої експедиції RMS Titanic Inc., американська компанія виявила, що частина раніше неушкодженого поруччя навколо передньої частини верхньої палуби корабля відпала. Ділянка довжиною 4.5 метри зараз лежить на морському дні.
"Ми засмучені цією втратою та неминучим руйнуванням корабля та уламків. Протягом наступних кількох тижнів і місяців ми проведемо більш ретельний аналіз стану "Титаніка" та його змін з часом. Хоча крах корабля неминучий, ці докази зміцнюють нашу місію зберегти та задокументувати все, що ми можемо, поки не стало надто пізно", – йдеться в заяві компанії на офіційному вебсайті.
В останній, дев'ятій експедиції компанії з моменту її першого відвідування затонулого корабля в 1987 році, брали участь експерти з океанічних зображень, океанографи, науковці та історики. Вчені з різних галузей працювали разом, щоб отримати нові зображення уламків лайнера, щоб переглянути його стан, визначити артефакти та зони ризику, а також зробити внесок у поточні заходи щодо збереження останків.
Богиня Діана
За словами дослідників, було зроблено понад два мільйони фотографій, за допомогою яких команда шукала цінні артефакти. І цей пошук увінчався неабияким успіхом. В останній день експедиції дослідники знайшла та сфотографувала бронзову статую римської богині природи та полювання Діани, заввишки 60 сантиметрів.
За даними компанії, статую, яка колись стояла на камінній мантії у центральній частині лаунжу першого класу "Титаніка", було відірвано та викинуто в поле уламків, коли корабель розколовся навпіл та затонув.
Хоча фігуру сфотографували під час експедиції 1986 року, її місцеперебування залишалося невідомим до цієї останньої експедиції.
Відомо, що більшість творів мистецтва, які прикрашали зали та кімнати елітного корабля, "були зроблені з органічних матеріалів, які розпалися після багатьох десятиліть занурення у вороже середовище" океану, повідомила компанія в публікації на своїй сторінці в Instagram.
"Але деякі твори мистецтва були створені, щоб витримати випробування часом, як римська богиня Діана, яка сиділа на камінній полиці в лаунж-залі першого класу. Вона спостерігала за пасажирами протягом п'яти днів, перш ніж була відірвана від своєї мантії та втрачена в океані", – йдеться в повідомленні.
"Проте після 112 років перебування на дні океану і короткого виявлення у 1986 році, вона все ще спочиває у вертикальному положенні серед кілометрів уламків. Як і вічні римські божества, вона – непідвладна часу", – підсумовують цінну знахідку під час "Експедиції 2024" працівники компанії RMS Titanic Inc.
Проте як стверджує CNN, поки вчені намагаються зберегти його історію, легендарний уламок повільно гине. Адже у 2019 році були оприлюднені кадри серії занурень дослідницької групи Triton Submarines, які показали вплив соляної корозії, бактерій, що поїдають метал, і впливу глибоких струмів на розкладання корабля.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки