Океан відібрав у "Титаніка" його найвпізнаванішу частину: зникла історія кохання Джека і Роуз
Під час нещодавньої експедиції до "Титаніка" дослідники виявили, що на затонулому кораблі зруйнувалося культове місце.
Як пише BBC, затонулий "Титанік" поступово руйнується, цього разу корабель втратив свою найбільш впізнавану частину — поруччя на носі судна, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".
Ніс корабля і поруччя на ньому увічнили персонажі Джек і Роуз з однойменного фільму "Титанік". Під час нещодавнього занурення до "Титаніка" за допомогою глибоководних роботів учені виявили, що корабель втратив свої знамениті поруччя. Це сталося через більш ніж 100 років, проведених на морському дні.
Сумнозвісний корабель затонув у квітні 1912 року після того, як зіткнувся з айсбергом. На кораблі загинули 1500 осіб.
"Ніс "Титаніка" став по-справжньому культовим, його увічнили в поп-культурі, і це саме те, що ви собі уявляєте, думаючи про корабельну аварію. Тепер це місце загублене назавжди", — каже Томасіна Рей з компанії RMS Titanic Inc, яка провела експедицію.
Команда RMS Titanic Inc припускає, що частина поручнів завдовжки близько 4,5 м відвалилася в якийсь із моментів за останні два роки.
У 2022 році проводили подібну експедицію і цифрове сканування, яке показувало, що поруччя на носі "Титаніка" все ще перебувають на колишньому місці, хоча вже тоді вони почали деформуватися.
"У якийсь момент метал просто не витримав і обвалився", — пояснює Томасіна Рей.
І це не єдина частина корабля, яка доживає свої останні дні на глибині 3800 м. Мікроби роз'їдають металеві конструкції корабля, створюючи сталактити з іржі.
Попередні занурення вже показали, що правий бік корабля, там де знаходилися офіцерські каюти, поступово руйнується.
Нещодавня ж експедиція RMS Titanic Inc проходила цього літа в липні та серпні. До затонулого корабля відправили два дистанційно керованих апарати (ROV), які зробили понад 2 млн знімків і записали 24 години високоякісної зйомки уламків. На цей час компанія аналізує отримані дані, щоб каталогізувати знахідки.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки