Анастасія Москаленко зі світовим рекордом завоювала для України ще одне "золото" на Паралімпійських іграх

84 0

Українка Анастасія Москаленко зі світовим рекордом завоювала ще одне "золото" на Паралімпійських іграх

Анастасія Москаленко захистила звання паралімпійської чемпіонки у штовханні ядра.

Україна здобула тринадцяту золоту медаль на Паралімпійських іграх-2024 в Парижі. Анастасія Москаленко стала найкращою у штовханні ядра (клас F32), повідомляє UAINFO.org з посиланням на ТСН.

У фіналі вона встановила новий світовий рекорд – 8 метрів. У боротьбі за "золото" українка на 11 сантиметрів обійшла чинну чемпіонку світу Ванну-Гелену Бріто Олівейру з Бразилії.

Таким чином, Анастасія захистила звання паралімпійської чемпіонки у штовханні ядра. На Іграх у Токіо-2020 вона тріумфувала з паралімпійським рекордом у 7,61 метра.

Тепер в активі української збірної на Паралімпіаді в Парижі вже 52 медалі: 13 золотих, 18 срібних та 21 бронзова.

Україна піднялася на сьоме місце в медальному заліку та йде п'ятою за кількістю виграних нагород.

Паралімпійські ігри в Парижі триватимуть до 8 вересня. Україну представляють 140 атлетів, які змагаються у 17 видах спорту. Це рекордна кількість видів спорту в паралімпійській історії України.

Нагадаємо, на попередніх літніх Паралімпійських іграх, які відбулися 2021 року в Токіо, українські спортсмени завоювали 98 нагород: 24 золоті, 47 срібних і 27 бронзових. З цим результатом Україна посіла шосте місце в медальному заліку і стала п'ятою за кількістю нагород.