ЗСУ хрестоматійно прорвали оборону за 30 км від Курської дуги, але далеко не просунулись, - Forbes
Напередодні південного контрнаступу України, українські бригади готувалися до одного з найскладніших маневрів у сухопутній війні - прориву.
Про це пише аналітик Девід Екс для Forbes, інформує UAINFO.org.
"Тобто швидке проникнення саперів і допоміжних машин крізь ґрунтові та бетонні укріплення - часто під вогнем, щоб танки і піхота могли прорватися. Торішні прориви, за великим рахунком, були катастрофою, оскільки українські війська загрузли в найгустіших мінних полях у світі, а потім потрапили під вогонь російської артилерії і вертольотів", - ідеться в статті.
Зазначається, що цього року українці отримали ще один шанс довести, що вони можуть здійснити прорив і використати пролом. 6 серпня близько десятка батальйонів із восьми українських бригад - армійських, десантних і територіальних - вторглися в Курську область на південному заході Росії.
За словами аналітика, останній прорив, який стався буквально день тому, був майже хрестоматійним прикладом цього маневру.
Читайте також: Експерт про Покровський напрямок: питання в тому, чи має РФ резерви, щоб не втрати імпульс
"Він працював... поки не перестав. Українці прорвалися, але далеко не пішли. Поки безпілотник спостерігав зверху, а принаймні один танк маячив неподалік, інженерна машина (судячи з усього, колишній радянський ІМР-2, оснащений мінним тралом) прокладала собі шлях через насип, через траншею, через другий насип і потім через низку бетонних танкових загороджень", - пише експерт.
Він зазначає, що поки піхота пробиралася через пролом і починала розчищати другу траншею, ІМР-2 котився все глибше на російську територію і зрештою нарвався на міну.
"Початковий прорив вдався, але будь-які заходи, вжиті українцями для розмінування за межами прориву, були явно недостатніми. Цікавим є місце розташування цього прориву - на південь від російського села Новий Шлях, за понад 30 кілометрів на захід від основного Курського виступу. Можливо, прорив був частиною несподіваної локальної операції - можливо, розвідки сил перед новими українськими атаками, покликаними підтримати операцію під Курськом", - додав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки