У Києві чули звуки, схожі на вибухи: експерти розповіли, що це могло бути
У Києві в четвер, 26 вересня, було чутно вибух, після чого в столиці була оголошена повітряна тривога. Проте у КМВА повідомили, що сили ППО міста не працювали, а обстрілу столиці не було.
При цьому в пресслужбі Повітряних сил ЗСУ мешканців міста закликали не ігнорувати сигнал про небезпеку, інформує UAINFO.org.
"Увага! Ракетна небезпека по всій території України! Зліт МіГ-31К. Не ігноруйте сигнал повітряної тривоги!" – йдеться в повідомленні.
Варто додати, що у Києві за кілька секунд до оголошення тривоги пролунав перший вибух, а потім другий. За інформацією Повітряних сил ЗС України, було здійснено два пуски ракети "Кинджал".
Зі свого боку в Київській міській військовій адміністрації повідомили, що практично одночасно з оголошенням повітряної тривоги, кияни чули гучний звук, а численні публіки та ЗМІ відразу видали в інформаційний простір повідомлення на кшталт "вибухи в Києві".
Читайте також: Окупанти атакували Івано-Франківськ, пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури: частина міста без світла
"Цією дезінформацією вони посіяли панічні настрої серед населення. Люди можуть сприймати таку інформацію, наприклад, як результат ракетного удару по столиці. Хоча насправді ППО столиці не працювала, по території Києва ракетне озброєння ворога не застосовувалося і не було інших воєнних чинників, які могли бути причиною "вибуху". Чи це було подолання аеробалістичної ракети "Кинджал" звукового бар’єру під час прольоту над Києвом, чи це було інше фізичне явище – відповідь мають дати фахівці, компетентні в цьому питанні", – зазначили в пресслужбі.
Як повідомив спеціалізований Telegram-канал monitor, "вибухи", які було чутно у різних областях України, зокрема у столиці й на Київщині, та співпадали з траєкторією ракет "Кинджал", можуть бути звуками подолання звукового бар'єру. Проте не виключаються додаткові звуки спроб перехоплення ворожих об'єктів.
"Звуки вибухів, які ви чули у різних областях, які співпадали з траєкторією ракет "Кинджал", – це звуки подолання звукового бар'єру. Ракета летить на майже гіперзвуковій швидкості на фінальній стадії, відповідно вздовж її руху, а це зазвичай Чернігівська, Київська, Житомирська, Вінницька та Хмельницька області, чутно гучні звуки", – йдеться в повідомленні.
У Telegram-каналі додали, що не виключаються також додаткові звуки від спроб перехопити цілі в окремих регіонах.
Читайте також: Київ масштабно атакували "Шахедами": уламки впали біля будинку та на території дитсадка
А льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан назвав в коментарі УНІАН два варіанти, чому кияни чули звуки, схожі на вибухи попри те, що робота ППО в столиці не фіксувалася.
"Або це робота по розвідувальних БПЛА ворога – росіяни використовують ZALA, Supercam, Орлани для прицілювання та підтвердження успішності застосування своїх засобів ураження. Ми зараз по них працюємо з-за допомоги БПЛА-винищувачів. Вже до десятка є різних модифікацій таких безпілотників. Вони без оголошення повітряної тривоги можуть працювати по знищенню таки БПЛА", – сказав Світан.
Другий варіант, за словами військового експерта, може бути пов'язаний з роботою українських винищувачів.
"Другий варіант – це проліт на надзвуковій швидкості нашими винищувачами. Є таке поняття як стрибок ущільнень. Коли літак переходить на звукову швидкість та надзвукову. І далі цей стрибок тягнеться до землі й дає звук, схожий на вибух. Літак йде на висоті не менше, ніж 5 кілометрів. Нижче літати заборонено. Втім, якщо навіть він летить вище – звук все одно буде схожий на вибух під час роботи ППО", – додав Світан.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки