100-річний експрезидент США достроково проголосував за Гарріс – NYT
Експрезидент Сполучених Штатів, перший американський президент, який дожив до 100 років, Джиммі Картер достроково проголосував на виборах президента США. Він проголосував за кандидатку від Демократичної партії Камалу Гарріс.
Наразі 39-й президент США перебуває в хоспісі у себе на батьківщині, у місті Плейнс, Джорджія. Проте, як повідомляє The New York Times, онук експрезидента Джейсон Картер особисто доставив бюлетень дідуся до виборчої комісії штату, передає OBOZ.UA, інформує UAINFO.org.
У Джорджії дострокове голосування розпочалось 7 жовтня. Представники виборчої комісії сказали, що вони не впевнені, що пан Картер "проголосував самостійно", проте його бюлетень прийняли. Як зазначили у виборчій комісії, у Джорджії експрезидент вважається "поважним та сумлінним виборцем", який не пропустив ще жодні вибори.
Читайте також: У президентських перегонах у США немає явного лідера, - CNN
Але останні 10 років він голосував виключно поштою.
1 жовтня у США Картера офіційно визнали найстарішим експрезидентом. Та за словами родини Картерів, колишній президент намагався не згадувати за свій вік. Натомість він прагнув "якомога скоріше проголосувати за віцепрезидента Камалу Гарріс".
Джеймс Ерл "Джиммі" Картер досі живе в Плейнсі на південному заході Джорджії, де народився 1 жовтня 1924 року. 39-й президент Сполучених Штатів (з 1977 до 1981 рок), він є лауреатом Нобелівської премії миру 2002 року.
Джиммі Картер закінчив Технологічний інститут Джорджії й Військово-морську академію, протягом семи років служив офіцером-підводником на Тихоокеанському і Атлантичному флотах ВМС США. У армії йому обіцяли генеральске майбутнє. Але Джеймс Картер обрав кар'єру політика, а не військового.
Президентство Картера було означене покращенням системи соціального захисту США. На міжнародній арені його заслугою вважається укладання Кемп-Девідської угоди між Ізраїлем та Єгиптом, та угоди про використання Панамського каналу.
Під час каденції Картера відбулася так звана "ісламська революція" в Ірані; і аятола Хомейні оголосив США "Великим сатаною".
Вже після президентства Картер багато подорожував для проведення мирних переговорів, моніторингу виборів, а також просування попередження та ліквідації захворювань у країнах третього світу. Він отримав Нобелівську премію миру саме за свою гуманітарну діяльність.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки