"Потребує обговорення": ексаналітик ЦРУ розповів, як план перемоги Зеленського сприйняли у Вашингтоні
Старший науковий співробітник програми Росії та Євразії Фонду Карнегі, екс-аналітик ЦРУ, який також довгий час обіймав посаду радника з питань України та Росії в уряді США, Ерік Чарамелла розповів, як план перемоги президента України Володимира Зеленського сприйняли у США.
В інтерв'ю NV Чарамелла зазначив, що, привізши свій план до Вашингтона, Зеленський потрапив у заголовки газет і змусив ЗМІ говорити про те, що робити далі, що «повернуло Україну до порядку денного», інформує UAINFO.org.
«Тепер американський президент намагається зрозуміти, як перетворити цей план на щось більш конкретне і побачити, як насправді рухатися, як просуватися до мети припинення війни на умовах, вигідних для України і для Сполучених Штатів. Отже, йдеться про те, як використати ці прохання про додаткову військову підтримку та усе інше, щоб створити важелі впливу для України», — додав експерт.
Читайте також: Польщі не показали таємні додатки плану перемоги: Варшава незадоволена
Він зазначив, що те, що привіз Зеленський, щонайменше оприлюднені частини, швидше є «заявою про принципи» та «порядком денним для подальших обговорень», ніж планом «в класичному розумінні - як ми потрапимо з пункту А в пункт Б».
«Це не було щось принципово нове. Там з’явились деякі пункти, які, на мою думку, були набагато більше спрямовані на табір Трампа, зокрема, пункти чотири і п’ять. Я не вважаю, що вони були спрямовані проти Байдена, але це була спроба переосмислити, в чому полягає американський інтерес до України і як перемога України може бути вигідною для Сполучених Штатів. Проте основні пункти для дебатів, без сумніву — це пункти з першого по третій», — сказав Чарамелла.
Читайте також: Запросити Україну в НАТО вже готові не тільки США, - Le Monde
За словами експерта, ключові питання з плану Зеленського необхідно опрацювати шляхом подальшого інтенсивного діалогу на рівні лідерів та на рівні посланців.
«Віце-прем'єрка Стефанішина була тут, у Вашингтоні, і може бути, що група з Білого дому потім поїде в Україну. Тобто, це той формат, де багато чого можна було б опрацювати на більш детальному рівні», — нагадав він.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки