MENU

"Невмотивовані й бояться": нардепка заявила, що понад 100 тисяч військових ЗСУ самовільно залишили частини, — Скороход

489 0

"Невмотивовані й бояться": нардепка заявила, що понад 100 тисяч військових ЗСУ самовільно залишили частини, — Скороход

Українці пам'ятають про посадовців, які під час війни отримали інвалідність чи масово забронювались. Через подібні скандали люди втрачають мотивацію та бояться іти до війська, пояснила нардепка Анна Скороход.

Громадяни не можуть зрозуміти, чому вони повинні воювати на фронті, коли значна частина командування перебуває в тилу. Тим часом військові бачать, як підрозділи спецпризначенців перетворюють в піхоту та кидають на штурм лісопосадок. Ситуація примушує людей самовільно залишати частини (СЗЧ), водночас кількість втеч прихована грифом "Для службового користування" (ДСК). Про орієнтовні обсяги СЗЧ в ефірі телеканалу "Новини. Live" розповіла народна депутатка Анна Скороход, інформує UAINFO.org з посиланням на "Фокус".

Читайте також: На Одещині прикордонник застрелив дезертира

Скороход пояснила, що інформація про кількість військових в СЗЧ має гриф ДСК, тому не дозволено назвати точне число. Нардепка запевнила, що таких випадків "дуже багато", але все ж менше пів мільйона осіб, як припустила журналістка. Орієнтовна кількість — приблизно 100 тис. осіб. Одна з причин такої ситуації, на її думку, відсутність на лінії фронту більшості високопоставлених топгенералів.

"СЗЧ, дезертирства — понад 100 тисяч осіб, які самовільно залишили частину. У людей виникає питання, на яке я відповіді дати не можу, коли вони мені запитують. Чому я, місяць тому робітник СТО, зараз маю сидіти в окопі, а великі офіцери всі в тилу? Чого у нас воює від 10 в кращому випадку до 15% від загальної кількості армії, чому?" — риторично запитала Скороход.

Читайте також: Надіслав побратимам на фронт знущальну пісню про ухилянтів: ДБР затримало дезертира

Під час ефіру згадали скандали щодо посадовців, які "раптово стали інвалідами чи заброньованими", а хтось інший на цьому заробляв. На думку політикині, громадяни втратили мотивацію і почали боятись служити у війську. Серед причин — проблеми із законом про мобілізацію, який довго переробляли через "політичні рішення" і через те, що "весь час когось щось десь не влаштовувало". Ще одна проблеми — негаразди в армії, коли спецпризначенців застосовують для невластивих завдань, наприклад, для "штурмів посадок".

"Через те, що вони не підготовлені, вони не вмотивовані, вони бояться. Ви не уявляєте собі цифри СЗЧ і дезертирства, ви їх не уявляєте, просто це жах", — заявила політикиня.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

UAINFO 


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини