"Глибока напруженість". У WSJ оцінили, які насправді стосунки між Трампом та Путіним
Люб’язність між російським диктатором Володимиром Путіним і новообраним президентом США Дональдом Трампом не обов’язково є ознакою того, що стосунки між РФ і Сполученими Штатами покращилися.
Про це пише The Wall Street Journal, аналізуючи відносини між Трампом і Путіним, передає NV, інформує UAINFO.org.
Автори публікації вказують, що Трамп позиціонував себе, як чудового перемовника, який здатен використати свої добрі стосунки з Путіним, щоб покласти край війні в Україні, знизити градус напруженості між РФ і США, перебудувати світову політику. Однак, зазначають журналісти, цей образ людини, здатної на все, суперечить і новій геополітичній реальності, і послужному списку двох лідерів.
Ніколи ще ставки були настільки високі з часів розпаду Радянського Союзу, пише WSJ.
У перший термін Трампа настрій між Вашингтоном і Москвою тільки погіршився, але тепер Трамп і Путін повернулися до теплої публічної риторики. Так, Москва привітала республіканця на виборах президента США, а Трамп під час своєї передвиборчої кампанії неодноразово схвально відгукувався про Путіна.
Читайте також: Чи уламає Трамп Путіна на мир? – Постернак
Але ця дружність приховує глибоку напруженість, упевнені у WSJ. Автори статті вказують, що російські війська просувалися вглиб України, захоплюючи територію, яку РФ має намір зберегти в будь-якій мирній угоді. Американські чиновники підкреслюють, що Москва вважає, що виграє війну, що робить будь-які переговори неможливими.
Експерти також упевнені, що Путін не готовий іти на поступки і що в нього достатньо ресурсів, щоб продовжувати війну.
Проте, зазначають у WSJ, у Путіна є підстави побоюватися політичних цілей Трампа, які можуть виснажити військові зусилля РФ.
Призначення конгресмена Майка Волца радником з національної безпеки в адміністрації Трампа «може стати палицею з двома кінцями для Путіна». З одного боку, він критикував розмір допомоги США Україні і закликав Європу робити більше, з іншого боку, Волц попереджав, що Вашингтон може зняти обмеження на використання Україною західної далекобійної зброї.
Читайте також: Є Зеленський, але немає Путіна: Трамп показав, як поспілкувався зі світовими лідерами після обрання
«Потенційно це дасть змогу Києву завдати глибшого удару по російській території, якщо Путін не сяде за стіл переговорів», — пояснюють у WSJ.
Тим часом російський диктатор уже дав зрозуміти, на яких умовах готовий до переговорів. Так, Путін хоче величезних територіальних поступок, гарантій того, що Україна не стане членом НАТО і пом’якшення санкцій.
Підписуйся на сторінки UAINFO Facebook, Telegram, Twitter, YouTube
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки