MENU

Зона демілітаризації – це не гарантії безпеки, – Клімкін

301 0

Зона демілітаризації – це не гарантії безпеки, – Клімкін

Україна не може існувати без гарантій безпеки, а зона демілітаризації, про яку зараз говорять як про частину плану Дональда Трампа, - це не гарантії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву колишнього міністра закордонних справ України Павла Клімкіна на KJF-2024, інформує UAINFO.org.  

Він вважає, що нова адміністрація США разом з Україною мають розробити механізм запобігання нападам та контролю ситуації.

Клімкін нагадав, що під час свого перебування на посаді глави МЗС України він домовився у Нормандському форматі з росіянами майже про все, включно з можливим припиненням вогню, але росіяни порушили всі угоди.

"Тому основний момент, звичайно, полягає в тому, які гарантії безпеки отримає Україна", - вважає він.

Інше питання, хто буде забезпечувати такі гарантії: якщо це будуть європейці, який вони матимуть мандат? Клімкін сказав, що факту переговорів про гарантії має передувати визначення того, якими вони будуть.

Читайте також: План Трампа: у Пентагоні прокоментували ідею щодо створення буферної зони в Україні

"Я не вірю, що без прапора НАТО над Україною ми зможемо закінчити цю війну в довгостроковій перспективі. Тому, звісно, ​​може бути якийсь мораторій (на вступ України до НАТО - ред.). Можуть бути рухи і зсуви. Але принципово без викорінення будь-яких сірих зон безпеки ми в біді. І не тільки як українці, а Захід як такий", - заявив Клімкін і додав, що в той момент, коли почнеться припинення вогню, Путін почне готуватися до порушення цього перемир’я.

Кажучи про небажання Дональда Трампа розміщувати американські війська в Європі та Україні зокрема, Клімкін висловив впевненість у тому, що вздовж лінії зіткнення мають стати війська НАТО, принаймні європейські, і що важко уявити, що європейці можуть бути в Україні без будь-якої найменшої політичної підтримки США.

"Навколо обраного президента США існує своєрідне уявлення, згідно з яким основну частину відповідальності має взяти на себе Європа, тож це можуть бути європейські гроші та європейські війська, але підтримані політично та, сподіваюся, юридично, США. І для мене це може бути свого роду перехідна модель до членства в НАТО", - пояснив Клімкін.

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

РБК-Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини